Totta kai tulee kuolleisuutta

Hyvä että joku puhuu totta.. THL:n asiantuntijan mukaan koronaepidemiaa Suomessa ei voi enää estää: ”Totta kai tulee kuolleisuutta”
Tänään klo 16:32
THL:n toivoo epidemian pitkittymistä, jotta Suomen terveydenhuoltojärjestelmä ei ylikuormittuisi.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Juu totta! Me kaikki kuollaan joskus!

Äänestä

Mulla oli joskus Toyota Corolla. Oliks se Korona tai mikä lie sinnepäin.

Äänestä
  • Selvisit kuitenkin tästä ikävästä sairaudesta eikä sinulla ole enää Toyota Corollaa.

    Äänestä

Kuoleman varjojen maassakin. Ei olisi kannattanut, vaan siirtää koko vuori.

Äänestä

Ekaks vois kuolla kaikki rikolliset jotka jo sairastavatkin seitsemän kertaa enemmän kuin normaalit ihmiset.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Hyvä että joku puhuu totta.. THL:n asiantuntijan mukaan koronaepidemiaa Suomessa ei voi enää estää: ”Totta kai tulee kuolleisuutta”
Tänään klo 16:32
THL:n toivoo epidemian pitkittymistä, jotta Suomen terveydenhuoltojärjestelmä ei ylikuormittuisi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu