Pysyyköhän auki urkkatalo ja kuntosali. Onko siellä ohjeistettu hygieniaan ainakin kuntosalilla ois tärkeää. Uskaltaakogan mennä
Korona ja urkkatalo
Anonyymi
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Tuskin on ohjeistettu kummoisesti, kaikki menee kiinni pikkuhiljaa..
Koronaa ei suositella nautittavaksi urkkatalolla, kyse on yleisestä paikasta ;)
Kaikki menee kiinni lopulta
Kaupungin työntekijöillä resussipula joten ei desifiointia punttisalille, joten kiinni menee viimeistään maanantaina, myös uimahalli kiinni mutta se menee säästö syistä
Selvää säästöä, rahat hotellin pyöritykseen tarpeellisia.
Työntekijät tietenkin lomautetaan...
Liikunta sihteeri joutaa luuttuamaan ja rätillä desinfioimaan. Tuleepahan jotain työtä tehdyksi palkan maksamisen perusteeksi.
kjeh. on siinä talossa semmonen joka ei varmasti viirusta saa tahi pitäskö sanoa pitäs olla. lie korvaus joutenolosta niin pien ettei oo vara töihin ajella ku harvakseltaan.
Kannatta itse ottaa vastuulleen huolehtia hygieniastaan (jos äiti ei ole mukana). Tällaista se on kun on opetettu että yhteiskunta ottaa vastuun kaikesta. Jos yleiset paikat pelottaa pysyy sitten äidin kainalossa.
Suljetåaåan kuullemmaå lopullisesti rahat tarvitaan kaivokseen ja ravintolaan. Jos kuntoilla haluaa voi mennä pyörittelemään kiviä ja renkaita vanhalle kaivokselle.
Nyt varmistui, maanantaina uimahallin altaat tyhjennetään, lasten altaasta löydetty tänä aamuna corona pakteeri, eli halli kiinni, vuorot peruttu ens syksyyn.TP