Soommoro
Saiskos jostain vuokrattua kulkukuntoisen Bresnevin, mitä rumempi niin sitä paremmin sopii tarkoitukseen. Jos pakari on poikki tai muuten vaan pitää pahaa ääntä, niin aina parempi. Savumerkkejä saa antaa. Hippimaalaukset eivät haittaa yhtään. Tarkoitus olisi mennä kaupungille keräämään ihailevia katseita. Siihen pyöreälappuinen Iivana on paran mahdollinen kulkuneuvo, vai mitä ?
Iivana vuokralle ?
6
103
Vastaukset
- Anonyymi
Anna olla päiväunien kertominen.
- Anonyymi
No Lada Tzwincam S kelpaa myös.
- Anonyymi
Kommentoin vähän näitä hullutuksia!
Ei missään Ladassa olllut kahta yläpuolista nokka-akselia. Siis TWIN CAM.
Viimeinen tuotannossa ollut opannu oli 1700m3.
Mikäli tämä asia on tärkeä, Ladan kehyksiin sopivan moottorin voisi tosin
saada FIAT 131 Mirafiorista, mutta sellaisen löytyminen 40 v vanhaan autoon
olisi onnenpeliä.
Kaikki edellyttäisi jarrujen vaihtamista levyiksi.
Miksi niin?
Auton paino nousee ja edellyttää auton uutta tyyppikatsastusta.
Kannattako?- Anonyymi
Ei Lada Tzwincam S superautoa tartte tyypittää. Se on niin harvinainen ja haluttu malli, että täällä ei oo mitään tietoa sellaisista. Vai Fiijun kone Ladaan...höhöh.
Fiat , auto jossa on kaikki viat...hehe. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei Lada Tzwincam S superautoa tartte tyypittää. Se on niin harvinainen ja haluttu malli, että täällä ei oo mitään tietoa sellaisista. Vai Fiijun kone Ladaan...höhöh.
Fiat , auto jossa on kaikki viat...hehe.Paljonko tuommonen Lada Tzwimcam S rientää ja voisko sitä käyttää driftailuu ?
- Anonyymi
Ups....
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1196196Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto625131SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun664256SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt1003845Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost123611Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1203168SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522546Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352489Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat672242Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val261594