Lakeus ja Rannikko taistelee alan selviämiseksi, Kaustisen miehet istuu suu kiinni niinkuin asia ei kiinnostaisi yhtään
Kaustisen tarhaajat
5
131
Vastaukset
- Anonyymi
Yleensä selviää,kun ei ota enää! Sitäpaitsi koko turkistarhaus on aivan järjetöntä ja täysin turhaa eläinten rääkkäystä. Halvemmalla saa lämpimämpiä,käyttökelpoisempia ja mukavampia vaatteita. Luolamiesaika on taaksejäänyttä elämää. Hankkikaa tarhaajat itsellenne kunnon ammatti.
- Anonyymi
Ne on hiljaa loppuun asti. Eivät tee numeroa itsestään mutta ihan samalla tavalla tekevät konkurssin kuin muutkin.
- Anonyymi
Anteeksi nyt vaan,MUTTA HERÄTYS! Et IHAN taida tietää,missä mennään?!
- Anonyymi
Tarhaus on kuoleva ala j ahyvä niin, aikansa kutakin sanoo pässikin kun päätä katkastiin.
- Anonyymi
Ei täällä istuta luotia päähän vartoomassa! Sitä voisit pukuherra tarhuri miettiä. Nämä vihreät " hipit" voisivat alkaa tukea tarhausta. Turkis on ekologinen tuote, verrattuna kiinassa valmistettuun muovipaskaan jota päällänne kannatte kuukauden ja laitatte sen jälkeen kierrätykseen. Tämä kierrätys päätyy aasian meriin. Poissa silmistä poissa mielestä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.3633772Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1091393- 941257
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko651044Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?
The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass13861Perjantaita!
Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔58857- 38840
Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua
Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään60829Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"
Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise11827- 65821