Hampaaton laki

Anonyymi

Juovuksiin juotettu 14.vuotias tyttö raiskattiin kahden miehen voimin toisten katsellessa. Parittajana ollut nainen sai ehdollisen tuomion, ja tekijät tuomittiin linnaan, mutta hovi lievensi vankeuden kahdelta ehdolliseksi. Vain yksi jäi linnaan 2 vuodeksi. Kuinka kauan sitten joutunee istumaan, hyvät käytökset ja ensikertalaisuus jne. . .
Korvauksia tuomittiin 10 000 egua tytölle, mitähän hän näiltä turjakkeilta mahtaa saada!
Lapsi on Suomessa toisen luokan kansalainen. Hänelle saa tehdä mitä vain, lapset koulussa voivat pahoinpidellä ja kiusata loputtomasti lasta, joka oppivelvollisuutensa takia joutuu joka päivä menemään kiusattavaksi lain määräyksellä. Hyväksikäyttö ja raiskaukset ovat nuoren kohdalla ilmeisesti helpommin ohitettavia, koska niistä yleensä päästään ehdollisella. Mitäs lapsesta. Oppikoon, että ei pidä kaikkiin luottaa!
Ehdollinen rangaistus ei tuollaisia roikaleita heilauta sinne ei tänne. Ymmärsin uutisista, etteivät edes ole suomalaisia alun perin. Se ei kyllä tähän asiaan vaikuta. Raiskaamaan oppinut mies ei tapojaan paranna, on sitten kotimainen tai ulkomainen törppö.

1

104

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Raukkamaista. Mutta miksi tuon ikäinen lapsi on sellaisessa seurassa alun perin ilman huoltajaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      152
      2155
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      336
      1358
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      94
      1315
    4. 157
      1198
    5. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      68
      1021
    6. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      958
    7. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      909
    8. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      878
    9. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      26
      832
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      46
      819
    Aihe