koulut kiinni

jokohan olisi kuhmossakin aiheellista.
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Suomessa tapana toimia sitten , kun on myöhäistä. Kaikki tietotekniikkakin nykyään käytössä vielä oppilailla, että helposti voisivat etäopiskella.

Äänestä

Kuhmolaiset seuraa koronaa niin kuin olisivat parempiakin.

Äänestä
  • Ilmaisia sankkoja jonnekin jakoon. Rupeaa jonoa ja läheisyyttä tulemaan.

    Äänestä

  • Koronatauti kiertää koko maailman, myös kuhmon. Mitä nopeammin sen parempi. Sitten päästään taas normiarkeen kiinni. Näin poliitikot ajattelee ja aivan oikein ajateltu.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Koronatauti kiertää koko maailman, myös kuhmon. Mitä nopeammin sen parempi. Sitten päästään taas normiarkeen kiinni. Näin poliitikot ajattelee ja aivan oikein ajateltu.

    Mitä nopeammin korona leviää, sitä huonommin sairaita hoidetaan - olipa se sairaus korona tai muu. Se tullaan huomaamaan vielä Kuhmossakin ja nimenomaan Kuhmossa, jossa vanhuksia on paljon. Vuoden päästä vähän vähemmän kuin hetki sitten luultiin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mitä nopeammin korona leviää, sitä huonommin sairaita hoidetaan - olipa se sairaus korona tai muu. Se tullaan huomaamaan vielä Kuhmossakin ja nimenomaan Kuhmossa, jossa vanhuksia on paljon. Vuoden päästä vähän vähemmän kuin hetki sitten luultiin.

    Suomalaisia on yli 5.5miljoonaa, siitä määrästä ei tarvitse kovin paljon sairastua, kun sairaalat on täynnä.

    Äänestä

Kaupungin tulisi periä takaisin kaikki kamarimusiikin tämän vuoden avustukset ja siirtää varat kokonaisuudessaan koronapotilaiden hoitoon, koska kamarimusiikkitapahtumaa ei tule tänä vuonna. Muute avustukset menevät kamariyhdistyksen pohjattomaan kassaan.

Äänestä

Nyt se Kuhmo on kontallaan, jos corona tulee, taipuu moni monisairas rasittamasta veronmaksajien kukkaroa, tod. näköinen lieveilmiö coronahulluus ajaa ihmisiä mt puolen asiakkaiksi ja siten taas rahvaan täytyy painaa enemmän työtä, koska työikäiset saavat työkyvyttömyyspaperin ja tarvitsevat hoitoa

Äänestä

nyt olisi aika viheltää peli poikki. ei ole taudin kanssa leikkimistä.

Äänestä

Paikallisella hautaustoimistolla, pernkirjoittajilla on ainakin hyvin pullat uunissa epidemian jälkeen, jos kansaa kaatuu. Ja seurakunnalla myydessään kuoppa paikkoja.

Äänestä

Vakavassa tilanteessa ei kannata laskea luikuria kenttään. Toivottavasti tästä selvitään vähin vahingoin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

jokohan olisi kuhmossakin aiheellista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu