Jeeuskin tuomittiin yöllä. Niinkö nytkin?https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006439166.html
Yöllinen hoitokokous
Anonyymi
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Nyt kanattaa kaikkien lestojen mnnä kokouksien jälkeen kotiin ja katsoa televisiosta jotain järjellistä ja pelata jotain tietokone pelejä tai vaikka pokeria.
Hurtig kertoo, että hän luotti vanhaan lapsuudesta asti tuntemaansa vl-rovastiin ja kertoi hänelle omista asioistaan sähköpostissa.
""Kun yhteisö ei kuunnellut, Hurtig puhui avoimesti kohtelustaan julkisuudessa. Hurtig alkoi käydä kirjeenvaihtoa lapsesta asti tuntemansa vanhoillislestadiolaisen rovastin kanssa. Kirjeissä rovasti lohdutti ja rohkaisi häntä.
Kevättalvella 2014 Hurtig pyydettiin palaveriin paikallisyhdistykselle. Hän vastasi tulevansa vain, jos tuttu rovasti on paikalla."""
Tuttu vl-rovasti hyökkäsikin Hurtigia vastaan, näin toimitaan vl-liikkeessä. Ensin ollaan muka ystäviä, urkitaan tietoja ja sitten hyökätään vastaan.
Huh, huh, ihan kylmää kun lukee miten Hurtigia hoidettiin "siunauksellisesti".
Tämä vl-rovasti ja tämä SRK:n edustaja ovat pedofiilien puolustajia ja näyttää siltä, että näitä pedofiilien suojelijoita on vl-liikeessä paljon SRK:n johtoa myöten. Olavi Voittonenkin puolusti vl-pedofiilia loppuun asti.
Paras keino on heittää pihalle hoitokokousmiehet. Jollei lähde kodista käskyllä niin sitten pannaan pihalle ja heitetään salkut perässä. Lisäksi ilmoitus poliisille kotirauhan rikkomisesta.
Ei tule toista kertaa.
Erkki Hurtigia kohdelttiin varmaan liian kovasti. Mutta täytyy sanoa , että nyt hän on kyllä eksynyt. Hän puhuu muunnettua totuutta, kyse on siitä että hän puolusti homoliittoja.
Kuka uskoo enää iltapäivälehtiä, niiden luotettavuus on todella heikko.
Hänethän tarkoituksella oikein joukolla muiluutettiin.
Varmaan sanoi heippa lestoille. Hyvä ratkaisu 😄
Lestoissa on mukana paljon uskovaisia ihmisiä, mutta mukana on sitä rikkaviljaa, josta raamattu kertoo. Nämä hoitomiehet ovat sitä rikkaviljaa.
Matteus 13:38
Pelto on maailma. Hyvä siemen tarkoittaa niitä, jotka kuuluvat taivasten valtakuntaan, rikkavilja niitä, jotka ovat Paholaisen vallassa.
Kuka uskoo sinua? Kuka loi homot?
Minä haistan, että kommentoija on itse hoitaja, joka sai kirkolta varoituksen. On hullua, että liikkeen lampaat uskovat kaikki härskit valheet, mitä vain puhuja kehtaa suustaan päästää. Kaikkien esille tulleiden tapausten jälkeen on kysyttävä:
Kuka uskoo enää SRK:ta, sen luotettavuus on todella heikko.