Ei helvetti! Korona vie multa työt

Nyt suljetaan koulut ja kohta menee ravintolatkin varmaan kiinni kun ei asiakkaita
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kumppania saa katsoa huolella ihan pian, joten älkääpä riidelkö sitten niin.

Äänestä
  • Oleppas sinä hiljoo kun et tunnista taas ketään! Olen sinkku

    Äänestä

” Suomen koulut suljetaan keskiviikosta 18.3. lähtien. Asia kerrottiin Sanna Marinin hallituksen tiedotustilaisuudessa maanantaina iltapäivällä.

Samalla kerrottiin muista hallituksen toimista koronaviruksen leviämisen estämiseksi. Linjaukset ovat voimassa 13.4. saakka.

Pääministeri Marin kertoi tiedotustilaisuudessa, että valmiuslaki käsitellään huomenna tiistaina valtioneuvoston kokouksessa.

Keskiviikosta lähtien ovat suljettuina myös valtion ja kuntien museot, teatterit, Kansallisooppera, kulttuuritalot, kirjastot, kirjastoautot, Kansallisarkiston asiakas- ja tutkijasalipalvelut, harrastustilat ja –paikat, uimahallit ja muut urheilutilat, nuorisotilat, kerhotilat, järjestöjen kokoontumistilat, vanhusten päivätoiminta, kuntouttava työtoiminta ja työkeskukset.”

-juuri pidetyn tiedotustilaisuuden -sisältöä-

Lähde:aamulehti

Äänestä

Tiedotustilaisuus tänään:

klo 17:04: Valmiuslaki käsitellään huomenna valtioneuvoston kokouksessa, sanoo pääministeri Marin.

klo 17:03: Suomen rajojen sulkemista valmistellaan. Suomalaisia ei suositella lähtemään ulkomaille ja kaikkia ulkomailla olevia suomalaisia suositellaan palaamaan suomeen. Kaikki ulkomailta palaavat ohjataan kahden viikon karanteeniin.

klo 17:02: Julkisen sektorin työnantajat määräävät ne julkisen sektorin työntekijät etätyöhön, joiden työtehtävät sen mahdollistavat.

klo 17:02: Kielletään vierailut vanhusten ja muiden riskiryhmien asumispalveluyksiköissä.

Äänestä

Koita pärjatä👍

Äänestä

Ei haittaa! Minulla on VESSAPAPERIA!

Äänestä

Lapset varmaan onnessaan, kun ei tarvii mennä kouluun. Tulee pieni ylimääräinen loma.

Äänestä
  • Alkoja ei kyllä suljeta??? Tulee muuten valtiolle hurjasti tappiota. Nythän ei pääse Virostakaan hakemaan.

    Äänestä

  • Ei ihan pieni kylläkään.

    Äänestä

  • Miltä luulet teineistä tuntuvan, kun ei nää "sitä yhtä" viikkokausiin? Mä tiedän, koska elän toista teini-ikää tunnepuolella tässä parhaillaan. Ihan sama mitä tapahtuu ja mitä koronoita tulee, kunhan näkisin häntä vielä..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Nyt suljetaan koulut ja kohta menee ravintolatkin varmaan kiinni kun ei asiakkaita

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu