ihan järkyttävä. Tämä on jokseenkin järjetöntä. Mun ei tarvitse kuin ajatella sua siinä seisomassa silloin, kun viimeksi nähtiin, ja ratkean liitoksista. Tämä on ihan hullua ja ihan ihanaa. Ja ihan kamalaa ja hirveää kun et ole tässä. Oot ihana.
mulla on ihan järkyttävä ikävä sua
Anonyymi
48<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 48
Vanhimmat
Ketä ikävä?
Miestä.
Milloin näit viimeksi?
Olenko väärässä, tänään?
Tämä ei ole ap:ta, en tänään.
Viime viikolla.
Et ole väärässä. Haluaisitko kertoa lisää hänestä?
Et varasta mun aloitusta, muuten saatte jatkaa rauhassa.
Aloituksen sanat ei ole kenellekään, joka olisi tänään nähty.
Ne on hänelle multa :(
Nähtiin koulussa.
Mitä, missä , milloin? Minäkö?
T: seisova mies arkajalkana
sinä, siellä silloin. Sinäkö? Siinä seisoit mun edessä ja mä sun edessä. Taas kerran.
No en kyllä minä. Minä kävelin välillä.
Et varmaan olekaan hän. Mutta ei hänkään konttaamalla tai hyppimällä liikkunut :)
Leijuiko hän? Liiteli omassa sfäärissään yrittäen väistellä sinua? Yrititkö kampittaa edes? Lähettää hätäsignaalia lumoavilla silmilläsi, pakottaa hänet laskeutumaan luoksesi?
Saattoi liidellä omissa sfääreissään väistellen. Oli ainakin mun yläpuolella, siltä tuntui. En uskaltanut kampittaa enkä koskettaa. Hätäsignaalia laitoin kyllä menemään, silmät ihastuksesta selällään :)
Seuraavalla kerralla rugby-otteet käyttöön. Syöksyt jalkoihin ja paiskaat lattiaan, silleen hellästi, ettei loukkaannu. Jos loukkaantuu, voit tarjoutua hoitamaan pipin kuntoon.
Se vois onnistua. Opettelen vähän rugbyn sääntöjä, että miten siellä saa tehdä ja miten ei. Ruhjeet paikkaan tietysti.
Sodassa ja rakkaudessa (ei rugbyssä ) kaikki keinot on sallittu. Tässä arkisessa todellisuudessa sinä saat tehdä ihan mitä haluat. Pieni kipukaan ei siinä tohinassa toista haittaa. Mitä sinä haluat?
Ihana, jos saisin tehdä mitä haluan. Minä haluan hänet. Kaikin mahdollisin tavoin mitä keksit. Vai tarkoitatko miten haluan vetää hänet sieltä leijumasta alemmas :) Tuo leijuminen ja väistely oli erittäin osuvasti sanottu, jos miettii tarkemmin.
Kyllä sinä saat ja saat haluta kaikin mahdollisin tavoin, mitä keksit. Ja kyllä sinä hänet saatkin. Pakko on uskoa.
Pakko on uskoa. Koska haluan hänet. Täysillä:)
Kahjoa porukkaa... :)
Ihan sitä :)
Tämä on yhden ja saman provoilijan vedätystrolli, hei big nyyvs teille- onko käynyt mielessä jopa ilman tohtorin papereita, että yksin voi keskustella sujuvasti tekstikaupalla
Esim näin kun minä nyt itse tähän vastaan_, joo on se semmosta jaapati paapati, niin päivittelyä ja lisää päivittelyä, joo näin se tietäväinen on tietäväinen, kyllä juu jaa joo
Höpö höpö. Huolehdi omista kirjoituksistasi.
Oliko se toissa perjantaina ?
ei ollut.
Milloin viimeksi näitte?
Toissa perjantaina.
ei pe
Mä tiän tän, se oli sunnuntaina.
Niin mäkin sanoisin.
Rakastan häntä kenet näin toissa perjantaina.
sivusta huutelen vain
Jep. Ihme porukkaa kun yrittää sotkea meidän ketjun lässytyksillään. Niinkuin niillä olisi merkitystä meille.
Ei ollut sunnuntai meidän hetki :) Eikä ole tämä teidän ketju.
Vain yksi mies on niin ihana kuin tuossa aloituksessa. Ja vain yksi nainen tuntee täsmälleen kuten kirjoitin. Se riittää. Järjetön ikävä häntä edelleen.
Tää on mun tiistain kaipausketju.
Se voi olla sulle sitä. Mulle toi tunne on totta joka päivä :)
Mä vaan kuvittelen sen tunteen. Niin kauan kunnes se konkretisoituu toisen kanssa, niin tiistai, sunnuntai, tai mikä päivä tahansa on ihan yhtä hyvä.
Eihän se sitten ole ikäväpalstan asiaa. Sitten pitää vaihtaa rakkauspalstalle.
Liian sakeeta menoa. Tää on just passeli mulle. Ja on mulla ikäväkin, vaikka tänään sataa ja on tiistai.
Niin, tarkoitinkin sitten kun kuvitelmat muuttuu todeksi. Huomaa kun, ei jos.
Mullekin tää palsta riittää kunnes saan sanoa tai kirjottaa kaiken suoraan hänelle.
"Kun" on tässä se epävarmuustekijä, eli "jos" ehkä varmempi kuitenkin. En tiedä.
Tai siis ei se "kun" ole, vaan Hän. Niin.
Hei, en ole aiemmin sotkenut tätä ketjuasi, mutta tuohon haluan sanoa: on muitakin yhtä ihania miehiä, kuin aloituksessa kuvattiin. Toki sinulle on vain se yksi, mutta noin niin kuin yleisellä tasolla. Ihania miehiä liikkeellä, myös sunnuntaina!
Näin on!
Tottakai on. Tarkoitinkin, että mun sanoin kirjoitettuna ei ole kuin yksi.
Suukapula tähän. Ystävätär sitoo patteriin kiinni.
Älä riko siellä patteria. Tai jos se menee niin tule mulle lämpimään.