Ja siellä sitten turistaan kivoja keskenään vieraittenkin ihmisten kanssa.
Metrin, kahden, kymmenen metrin välimatkat unohdetaan?
Mutta mitäpä se kenellekään muulle kuin asianomaisille itselleen kuuluu.
Metrin, kahden, kymmenen metrin välimatkat unohdetaan?
Mutta mitäpä se kenellekään muulle kuin asianomaisille itselleen kuuluu.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kuulemma? Eli et ole itse ollut paikalla vaan kuullut huhuja? Kohta ne sulkee koko paikan huhupuheiden perusteella.
Mäkin olin siellä rantabulevardilla kävelyllä, kolmen rivissä siellä kävellään niin kuin joku teksasilainen rivitanssiesitys olisi tulossa vastaan.
Ei mitään huhupuheita, vaan ruissalossa päivittäin aikaansa viettävien puheita. Väkeä on kuulemma kuin pipoa. Sama juttu Kurjenrahkan kanssa... ja siinä taas tietolähteenä puiston rangeri. Eilittäinkin postasi nettiin, että parkkipaikalla 50 autoa ja väkeä liikkeellä ihan rutosti.
Lähimettät ovat paljon parempi ulkoilupaikka näillä tautisilla säillä. Kehotetaan hakeutumaan sinne, missä ei ole ruuhkaa.
Eläkeläisiä oli paljon ja sitten ne grillauspaikat oli täynnä ulkomaalaisia. kysyttiin kahdesta eri grillipaikasta saammeko tulla lämmitämään lapsille muutaman nakin. Ei onnistunut kun he kuulemma omistaa ne mutta olisi antanut hetkeksi käyttöön 10eurolla. Jäi nakit lämmittämättä. No kotona sai mikrossa mukavasti lämpimiksi
Mitä hlvettiä ulkomaalaiet tekee turkulaisten pyhimmässä eli ruissalosaa !!?
Aika röyhkeää, palaisivat sinne helsinkiin takaisin siellä niitä piisa jo ennestäänkin
Ulkomaalaisilla on aivan sama oikeus olla ja krillata siellä kuten teillä persuillakin. Ja jos ja kun he ovat siellä teitä ennen voivat ihan hyvin pyytää 5-10euroa krillin lainaamisesta vaikka 10 minuutiksi että saatte ne lidin tarjousnakit lämpimiksi.
Toivottavasti otatte tasarahan mukaan, Ja pienimuotoinen kiitollisuus tippi olisi kohteliasta antaa tuon " krillipaikka vuokran " päälle.
No jo oli kommentti.
Uudenmaanläänin korona-eristys ei ala päivääkään liian aikaisin. Ensi kerralla grillipaikkojen tilalla on parkkipaikka