Joitakin vuosia sitten tapahtunut.
Veljeni löi poikaansa. Todella kiltti ja ujo poika mutta teki kolttosia ja ajattelemattomia asioita mitä pienet pojat tekevät.
Poika rikkoi ikkunan leikkien yhteydessä ja siinä veljeni löi. Itse en ollut paikalla mutta äitini ja veljeni vaimo oli. He kertoivat siitä minulle.
Kutsuin veljen minun luokseni yksin jottei pojan tarvitse nähdä mitä tapahtuu.
Vaikka veljeni on isompi ja vahvempi niin annoin heti nyrkillä naamaan kun oli vain puoliksi autosta pihalla. Revin hänet autosta ja löin vielä kerran.
No veli vasikoi tietenkin ja mentiin oikeuteen. Sain vain sakot ja jouduin maksamaan korvauksia.
Mitä mieltä, teinkö oikein?
En kadu tekoani yhtään ja tein tämän oikeudessa selväksi. Tämä on ainoa "rikokseni " ikinä. Minulla ei ole edes ylinopeussakkoja.
Veljeni teki pahemman rikoksen kun löi poikaansa ja vielä vasikoi.
Hakkasin veljeni
Anonyymi
2
87
Vastaukset
- Anonyymi
Toivottavasti kaikesta huolimatta uudesta sukupolvesta tulee fiksumpi ja pystyy hoitamaan asioita puhumalla. Te olette surkeita luusereita kun käytätte väkivaltaa.
- Anonyymi
Et tehnyt oikein.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614448KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1533303Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?572602Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492564- 1122335
- 241903
- 241691
- 301636
- 1691550
- 361275