Kuuluutko

Kuuluuko OCU 2.0 TDI:n turbon ääni kabiiniin ?
51060
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ei kuulu.

Äänestä

Aika-ajoin kuulunut nurinoita Ocu 2.0 II Combi TDI sisämelusta, ainakin TM:n dB arvojen mukaan se on siedettävää tasoa.

Onko se niin äänekäs auto ?

Koeajon Oculle suoritan ensiviikolla,
kiikarissa on Ocu 2.0 Tdi farkku
vs. Focus 2.0 Tdi vs. Peugeot 407 1.6 Hdi.

Äänestä

Turbon ujellushan on musiikkia korville ja aika normaali monissa autoissa :)

Kuitenkin ocu I TDI ostamista harkinneena, sain neuvot, että ainakaan 1,9 tdi:n turbon ei tule pitää ääntä.

Sain esimerkin autosta, jossa turbo oli vihellelly äänekkäästi, oli sitten lauennut melko vaatimattomissa km määrissä.

Pääsääntöiseti koeajamani dsl turbo ocut ovat olleet hiljaisia turbon osalta.

Äänestä
  • Minäkin mielelläni kuuntelisin vihellystä.
    Saisipa samanlaisen äänen kuin transportterin 2.5 tdi moottorista niin avot.

    Äänestä

Oikein kuuntelemalla kuuntelin omaani tänään ja kun korvaa oikein pinnisteli niin voi kuulla pienen pienen vihellyksen. Radio hiljaisena päällä ni ei kuulu vaikka haluais. Minä haluaisin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Turbon ääni kirjoitti:

Kuuluuko OCU 2.0 TDI:n turbon ääni kabiiniin ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu