Nyt on hyvä sauma alkaa kirjottelee yksinäisten toistensa kanssa. Tämän koronaikeen alla. Että viimestään kesällä pääsee tapaamisiin. No joo itse sitä naista etsin..se on vaan se juttu. ja sen takia sitä yksinäisyyden tunnetta tuntee.
Alkaa nimittäin maistuu puulle tämä mun päivärytmi joka vähän vaihtelee ja mikä ihan mukava onkin. Liika on liikaa. Sillä eihän ihminen voi koko ajan samoja juttuja tehdä.
Mun päivärytmi menee melko usein näin..
Herääminen..
Radio päälle tai juutuubi
Aamupala ja tee.
Pitkähkö 2 tuntii lenkki jonnekin.. luontoon mieluusti.
Ehkä kahvakuulailuu
Taidemaalausta tai kirjottamista yms Ehkä.
Nettiin
Ruoanlaitto. pakastin täynnä ruokaa..
Nettiin
Iltasuihku
Nukkuu...
nyt on hyvä sauma
3
195
Vastaukset
- Anonyymi
Niin olisihan se kiva tietää miten tämä poikkeustilanne vaikuttaa tai on vaikuttanut muiden yksinäisten elämään, itselläni kun tämä on ihan normaali tilanne, eikä siten ole muuttanut mitään, lukuunottamatta parin harrastuksen loppumista, mikä harmittaa paljon.
- Anonyymi
Kommentoidaan nyt sitten, vaikken ole sun ikäryhmää.
Lähempänä niitä riskiryhmän pahiksia kohta :)
Yhteistä meille jokaiselle nyt kumminkin tää eristyksissä olo, vaikka olen
muutenkin yksinäinen.
Nyt tuntuu vaan että kaupassakäyntikin on kuin pelais venäläistä rulettia.
Olisi kiva saada joku juttukaveri varsinais-suomesta .
Mökkiä nyt kaivattais, mihin vois lähteä potemaan vap ehtoista eristystä,
sitä vaan ei enää ole, ja yksinäistä olisi sielläkin,
mut plussana olisi luonto ja että ulos pääsisi ilman hissin käyttöä.
Nyt olen pari kertaa jo käyttänyt vaan rappuja, mutta kivaa joo, kun asun 7:ssä. :(
Onneksi on paljon kirjoja, ja juutubessa roikun joka päivä, ettei pää ala hajota,
maailmanmenoa-palsta on niin yhtä sekaisin kuin maailmakin.
Voihan sitä pelailla vaikka pasianssia, kivampi olis shakkia tms jonkun muun kanssa.
ja tuleehan tässä mietittyä sitä,
mikä on tärkeintä elämässä,
se on parasta tässä, ainakin niille, jotka ei ole koskaan sitä pysähtyneet funtsimaan.
Miksi me olemme täällä.
Kukaan ei oo rohkea yksinään, kun on paha paikka. - Anonyymi
Ihan sama tilanne. Töissä tosin käyn mutta sen jälkeen menen kauppaan 1-2 krt/vko ja siitä kotiin. Lapsille soittelen tai joku heistä käy tässä harvakseltaan. Olen ollut eron jälkeen yksin. Ei ole ketään kavereita. Mutta siis, ei tämä korona ole minun elämääni muuttanut miksikään. Kirpputorille ei pääse eikä kirjastoon. Siinäpä nuo minun " harrastukseni" olivatkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1681428
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä411019Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38725- 14650
- 37637
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28632Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver20622Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30577Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17573
