Nyt on hyvä sauma alkaa kirjottelee yksinäisten toistensa kanssa. Tämän koronaikeen alla. Että viimestään kesällä pääsee tapaamisiin. No joo itse sitä naista etsin..se on vaan se juttu. ja sen takia sitä yksinäisyyden tunnetta tuntee.
Alkaa nimittäin maistuu puulle tämä mun päivärytmi joka vähän vaihtelee ja mikä ihan mukava onkin. Liika on liikaa. Sillä eihän ihminen voi koko ajan samoja juttuja tehdä.
Mun päivärytmi menee melko usein näin..
Herääminen..
Radio päälle tai juutuubi
Aamupala ja tee.
Pitkähkö 2 tuntii lenkki jonnekin.. luontoon mieluusti.
Ehkä kahvakuulailuu
Taidemaalausta tai kirjottamista yms Ehkä.
Nettiin
Ruoanlaitto. pakastin täynnä ruokaa..
Nettiin
Iltasuihku
Nukkuu...
nyt on hyvä sauma
3
161
Vastaukset
- Anonyymi
Niin olisihan se kiva tietää miten tämä poikkeustilanne vaikuttaa tai on vaikuttanut muiden yksinäisten elämään, itselläni kun tämä on ihan normaali tilanne, eikä siten ole muuttanut mitään, lukuunottamatta parin harrastuksen loppumista, mikä harmittaa paljon.
- Anonyymi
Kommentoidaan nyt sitten, vaikken ole sun ikäryhmää.
Lähempänä niitä riskiryhmän pahiksia kohta :)
Yhteistä meille jokaiselle nyt kumminkin tää eristyksissä olo, vaikka olen
muutenkin yksinäinen.
Nyt tuntuu vaan että kaupassakäyntikin on kuin pelais venäläistä rulettia.
Olisi kiva saada joku juttukaveri varsinais-suomesta .
Mökkiä nyt kaivattais, mihin vois lähteä potemaan vap ehtoista eristystä,
sitä vaan ei enää ole, ja yksinäistä olisi sielläkin,
mut plussana olisi luonto ja että ulos pääsisi ilman hissin käyttöä.
Nyt olen pari kertaa jo käyttänyt vaan rappuja, mutta kivaa joo, kun asun 7:ssä. :(
Onneksi on paljon kirjoja, ja juutubessa roikun joka päivä, ettei pää ala hajota,
maailmanmenoa-palsta on niin yhtä sekaisin kuin maailmakin.
Voihan sitä pelailla vaikka pasianssia, kivampi olis shakkia tms jonkun muun kanssa.
ja tuleehan tässä mietittyä sitä,
mikä on tärkeintä elämässä,
se on parasta tässä, ainakin niille, jotka ei ole koskaan sitä pysähtyneet funtsimaan.
Miksi me olemme täällä.
Kukaan ei oo rohkea yksinään, kun on paha paikka. - Anonyymi
Ihan sama tilanne. Töissä tosin käyn mutta sen jälkeen menen kauppaan 1-2 krt/vko ja siitä kotiin. Lapsille soittelen tai joku heistä käy tässä harvakseltaan. Olen ollut eron jälkeen yksin. Ei ole ketään kavereita. Mutta siis, ei tämä korona ole minun elämääni muuttanut miksikään. Kirpputorille ei pääse eikä kirjastoon. Siinäpä nuo minun " harrastukseni" olivatkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1104334Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv572478Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?781650Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko61113- 66854
- 21833
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu118823- 39792
Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50779- 62768
