Haluan tietää miksi kaipaat juuri häntä?
Millainen on ikäväsi kohde?
Anonyymi
52<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 52
Vanhimmat
Hän on sellainen karvainen köriläs nalle. Hänen nahkapöksynsä ovat aina tiukkoine piukkoina edestä ja takaa.
Aivan, olen aina kalu kovana ja odottelen sua, nainen.
Voi rakas.. sinun pakaralihakset niin karvaiset.. kutittavat sormia.. kun hivenen ihoa.. täydellistä. Milloin kohtaamme, ja saan Täyttymyksen syvän?
Niinhän sinä.
Eikö teillä tampioilla vatipäillä muuta ole mielessä aamusta iltaan?
Voi kun näitä asioita ei voi niin helposti selittää. Jokin hänessä vaan vetosi minuun ja todella voimakkaasti. Jokin hänen silmissään ja katseessaan. Pidän muutenkin ihmisistä, jotka ovat kilttejä, auttavaisia ja empaattisia ja hänessä kaikkia näitä piirteitä näin. Pidin myös hänen olemuksestaan, hän oli mielestäni viehättävä mies, mies minun makuuni.
Kuka mies saa omia?
Ihastuin suoruuteen, satuttavan suoraan rehellisyyteen, aitouteen ja ystävällisyyteen.
mutta petyin.. hän olikin kaiken kaikkiaan vain vaheellinen eli kaikki mihin ihastuin osottautui vääriksi olettamuksiksi hänestä. Hän ei ollut suorapuheinen vaan jauhoi paskaa suustaan eikä mikään ollut suora totuus, Satuttavan suora rehellisyys olikin kiertelevää valetta ja aiteus ja ystävällisyys ilkeyttä ja esitystä..
eli kaikki ominaisuudet joihin ihastuin oli omaa kuvitelmaani ja kun sen tajusin en enää tiennyt mistä enää hänessä pidän kun kaikki josta pidin oli valetta
Aivan! Olet asian ytimessä! Valhetta kaikki! Voi voi ja vielä kerrankos voi! Esitystä kaikki! Ihan kauheaa!
Joo, harmitti vaan että pantiin ja monesti kun piti olla joku parisuhde irl. Mutta paskat
Olen sen tänne palstalle kertonut useamman kerran parin viime kuukauden aikana.
En toista nyt enää.
Oikeastaan ensi katseesta kaikki lähti.
Kun tutustuin lisää , tuntui hyvältä olla hänen seurassaan , huumorin tajuinen , kiltti , empaattinen , suloinen , ihana.
Rakastettava ihminen.
Rakastan häntä aina.
Tosi harvoin näen häntä.
Kohta tuskin ollenkaan.😞
Joten ikävä on kroonistumassa.
n>m
Samat sanat naisesta
minä varmistan sen että näet minut jatkossakin, tavalla tai toisella. T
Miksi aloittaja haluaa tietää? Aloittaja voisi ihan itsekin kertoa, miksi juuri hän?
Minä en osaa yksiselitteistä kuvaa antaa. Voiko sydämen asioita järjellä edes selittää. Se tunne vain valtasi minut, että siinä se on. Hän tuli elämääni kuin varkain, en edes etsinyt mitään ja eräänä päivänä hän vai seisoi siinä edessäni. Silloin en edes tajunnut, mikä minuun iski, tajuanko vieläkään. Aina vaan hänen lähellään tuli sellainen sanoinkuvaamattoman hyvä olo ja jälkeenpäinkin hymyilin ajatellessani häntä. En vain pysty olemaan ajattelematta häntä, vaikka kuinka yritän. Hän on jotain johon kannattaa tutustua.
Veit sanat suustani. Tunnen juuri noin.
Miehelle vai naiselle?
Miehestä kirjoitin.
En tiedä. Sopiiko vastaus? En vain oikeasti tiedä. Kuukausia vain hän on ollut mielessäni, enkä tiedä miksi. Tai tiedän kyllä.
Kyllä mä luulen että sä jotain tiedät, edes aavistuksen. Jokin hänessä on tai sinussa tai teissä molemmissa.
Oletko nainen?
Olen joo.
Se jokin, kyllä. Jotenkin tahtoisin ottaa selvää vielä mitä tämä on.
Sama täällä. Selvyys pitää saada, keinot vielä hakusessa.
Jos odottaa "kohtalon" puuttuvan peliin, niin uskon, että saa odottaa aika kauan. Rohkaisua peliin molemmille.
Samat tunteet täällä.
Otetaan selvää. Jos saan sulta irl jonkin selkeän merkin, niin tulen ja vien sut.
Minä ainakin toivon, että saat selkeän merkin ja alat seurustella sen naisen kanssa. Toivottavasti hän sitten löytää paremman, pettää ja jättää sinut. Toivottavasti jättää oikein rumasti ilmaisemalla kuinka surkea olet siihen uuteen mieheen verrattuna. Ja toivottavasti kaipaat sitä naista sen jälkeen koko loppuelämäsi niin paljon, ettet kestä. Niiiin kovasti toivon tätä. Olet kasa paskaa, et muuta.
Sinun pitäisi miettiä millainen ihminen olet ja tajuta olevasi kusipää.
Kiitos! Sitä rohkeutta varmasti tarvitaan. Sinulle sitä samaa, jos olet samassa jamassa:)
Niin hän on sellainen panda että bambuoksat pois.
Asutko etelä-suomessa?
asun joo.
Asutteko naapurikaupungeissa?
Ei, samassa asutaan.
Se vain heti iski kuin salama ja menin sekaisin. Samoin näytti käyneen myös toiselle. Siinä oli liian isot panokset ja asiaa siirrettiin, kunnes elämä vei meidät erilleen. Nyt meillä molemmilla oma elämä eikä paluuta enää ole.
käsittämättömän
järkyttävän
veret seisauttavan
ihanan oloinen mies
Ei pysty sanoin kuvaamaan. Kun näen hänet, kouraisee rinnasta. Kun hän hipaisee, menee mega määrä voltteja koko kropan läpi. Todella käsittämätöntä. Hänellä on valtaa minuun. Ehkä liikaa.
Höh olisi kyllä epämiellyttävää, jos joku kouraisisi rinnasta. Saattas käydä kipeetä.🙄sää vielä tykkäsit, mää huutasin.....miituu.....miituu..
Kenellä aikuisjonnella on taas tissit mielessä?
Oletko mies vai nainen?
Kuvottava. Kaipaan, koska luulin häntä erilaiseksi niin pitkään.
Erityinen.
sama
Oli sellainen kuin oli, en kaipaa enää.
Kauanko kaipasit?
Saa utuisen tunnelman aikaiseksi.https://youtu.be/cj3RnNwhTn0
Kaikki kaipaamani miehet ovat aina olleet äärimmäisen terhakoita, hyvin energisiä tapauksia. Sellaisen kanssa ei tule tylsä. ;) ;) ;)
Sellainen miehen äärimmäinen terhakkuus, näkyy myös positiivisessa mielessä myös parisuhteessa. Pitää naisenkin tyytyväisenä. Naurattaa! ;) ;)
Mihis nämä timangit olet unohtanut, kun täällä ikävä palstalla majailet?
Ehkä yksi tällainen mies voi joskus piipahtaa palstalla, kuka tietää... Erittäin energinen ja sulavaliikkeinen uros. ;) ;)
Olemme kaksoisliekkejä toisillemme. 🔥 Kaipaan häntä, koska hän on toinen puoliskoni.