Heitä jo väkisin julkisuuteen ja lehtiin hinkumisesi!
Et suinkaan ole ainoa eronnut nainen tässä maassa. Miksi sinulla on niin kova tarve (rahan takiako?) yrittää pysyä lehden jos toisenkin kirjoituksissa?
Missiaikasi on ollutta ja kauan sitten tapahtunutta. Älä enää yritä ratsastaa noilla ajoilla. Kun ei saavutuksia eikä ansioita sillä saralla tullut.
Lopeta tuo sarasieppimäinen ja maisatorppamainen tyrkkynäolo ja hae apua asiantuntijoilta. Ehkä käynti auttaisi sinua.
Lotta Hintsa
17
2737
Vastaukset
- Anonyymi
Tää kuuluu Lotan duuniin. Ei kiipeily ilmaista oo.
- Anonyymi
Mistä lotta saa rahaa elämiseen. Minäkin haluaisin kiipeillä vuoria ja seikkailla mutta nälkä pakottaa töihin. Milloin aloitat oikeantyönteon
- Anonyymi
On muitakin joiden tarinat ei ihmeemmin kiinnosta kun niin moneen kertaan jo kuultu: mm Matti Nykäsen lesken rahahuolet, Aki Mannisen rouvan sexinpuute, Sara Siepon kotoilu, Alma Hätösen mokailut ja etenkin Marja Hintikan itsekehut!
- Anonyymi
Lotta on mahoton kiipiämähän.
- Anonyymi
Lotta on Suomen kuuluisin vuorikiipeilijä, joka on pätevöitynyt kiipeilijänä lyhyessä ajassa. Lotta on myös rikas nainen ja voi näin ollen itse rahoittaa harrastuksensa. Ei kuitenkaan pärjää Martina Aitolehdelle.
- Anonyymi
Eipä ole todisteita Lotan kiipeämisistä niin, että niillä olisi meriittiä, pätevyyttä.
Ymmärrykseni mukaan hänen kiipeämisensä ovat jääneet vuorten puoli väliin, kun happi loppunut, pelottanut ja pierettänyt. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eipä ole todisteita Lotan kiipeämisistä niin, että niillä olisi meriittiä, pätevyyttä.
Ymmärrykseni mukaan hänen kiipeämisensä ovat jääneet vuorten puoli väliin, kun happi loppunut, pelottanut ja pierettänyt.Eikö aikuisella naisella ole muuta tekemistä kuin kiivetä jollain kallioilla ja vuorilla? Miten olisi opiskelu ja työnteko.
- Anonyymi
Kiipeily on lotan työ ja ammatti. Kuka kertois mistä palkka tulee?
Tää turhimus on kiertänyt kaikki tositeeveet: selvityjät, tanssii tähtien kanssa, fort boyard (vai mikä lie), missiohjelma "vain missielämää", sit oli joku lapissa kuvattu klpailuohjelma, nyt siitä kiipeilystäkin on tositv menossa. Nää nyt tuli ekana mieleen. Toinen kiertäjä on Sara Ch.- Anonyymi
Kyllä varmaan isältä on jäänyt niin kova perintö, ettei rahan vuoksi julkisuudessa kekkuloi. Ei kyllä vähempää vois kiinnostaa tään loton kommellukset eikä pyrkiminen lööppilehtien sivuille. Jopa tuksu ja Maisa ovat roskalehtien otsikoissa kiinnostavampia.
- Anonyymi
Ja just tuli uusintana telkkarista ohjelma jossa vanhennettiin 90 vuotiaaksi yhdessä ulkomaan kanssa. Nyt siis entinen ukko jo, että se siitä yhdessä vanhenemisesta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja just tuli uusintana telkkarista ohjelma jossa vanhennettiin 90 vuotiaaksi yhdessä ulkomaan kanssa. Nyt siis entinen ukko jo, että se siitä yhdessä vanhenemisesta.
Ukkonsa.
Vitti tää ennakkosyöttö
- Anonyymi
Nyt tyhjäpäät! Miksi otitte hampaisiin Lotan? Joko kyllästyitte Martinaan, Maisaan, Saraan ja Sohviin?
- Anonyymi
Ai täällä taas siveyden sipuli ja itse moitteeton täydellisyys taas nostaa itsensä muiden yläpuolella. Jätä Kuule lukematta nää kommentit jos noin kovasti ottaa pattiin ja otsasuoni pullistuu. Monta kertaa on todettu että jos valitsee julkkistyrkyn homman on kestettävä myös varjopuolet. Sitä paitsi olet itse syyllistynyt samaan läyhäämiseen kuin me maalliset palstojen lukijat ja kommentoijat. Mikä sä olet täällä ketään komentamaan mitä kirjoitellaan!
- Anonyymi
Joo puolustele vaikka vaihteeksii Sillanpäätä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo puolustele vaikka vaihteeksii Sillanpäätä
Niin juuri Raili Suominen.
- Anonyymi
Ei taida olla kaikki kynät penaalissa Lottaraisellakaan ja kuka maksaa kun joudutaan hakeen vuorelta pois muttei usko ja taas on siellä vaikka väkisin
- Anonyymi
Lotta alkoi kiipeämään vaan sen takia kun rakastu siihen vanhaan ukkoon.Nyt ne kusee yhes pulloon vuorilla.Lotta on kuulema jo taitava kuseksia
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.4612775Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek152615Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2671575Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.841174Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4401121Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel631088- 156960
Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä41928- 56879
- 79875