Dri AVAST Software laskuttaa luottotililtäni 69,99 e, vaikka en ole tehnyt sopimusta heidän kanssaan. Aikaisemmin tein heidän kanssaan sopimuksen 19,99 e maksaneesta sopimuksesta, joka piti maksaa luottokortilla. Oli melkoinen yllätys kun 4.3 lähti luottotililtäni 69,99 e. Eikä siitä tullut mitään laskua tai ennankkovaroitusta sähköpostiini.
Nyt kun halusin rahani takaisin sain Avastilta sähköpostin tänä aamuna, että minun olisi pitänyt peruuttaa tilaus, jota en ole tehnyt 7 päivän sisällä. Ilmeisesti 7 päivää lähti Avastin mielestä maksupäivästä 4.3. Rikollista toimintaa Avastin toimesta.
Pettynyt Avastin toimintaan!
Nyt kun halusin rahani takaisin sain Avastilta sähköpostin tänä aamuna, että minun olisi pitänyt peruuttaa tilaus, jota en ole tehnyt 7 päivän sisällä. Ilmeisesti 7 päivää lähti Avastin mielestä maksupäivästä 4.3. Rikollista toimintaa Avastin toimesta.
Pettynyt Avastin toimintaan!
Vastaukset 11
Vanhimmat
Sama juttu minun kohdallani mikä sullaon nyt tilanne?
Sain samanlaisen laskun aiheetta, en ole tilannut. Siis 69,99 euroa. AK
Rikollinen toiminta jatkuu edelleen. Tililtä lähtee 69,99 myös vuonna 2021!
Sama juttu.en ole uusinut sopimusta, enkä edes tiedä mihin koneeseen se avasti on.pitää huomenna olla yhteydessä sinne.omasta mielestä olin jo kaikki sanonu irti.
Sama juttu, 72,99 laskutettu kortilta. Muistan vuosia sitten käyttäneeni heidän ilmaisversiotaan, konekin on muuttunut.
Mitä voisi tehdä?
Today Dri*Avast software avast.com charged the account i 72.99€ and I think I have no contract with them. What do I do? Really important
Jos joku tietää miten toimia että saa rahasa takasi,tai edes katkaistua tilauksen niin kertokaa ihmeessä.tuki ei tunne suomen kieltä.
Masawallu.
Moro minulta on laskutettu 73,00 E´ 20.05.2023. Samoin ei mitään laskutustietoa eikä ilmoitusta,en tiedä mitä pitäisi tehdä. meillä on ollut käytössä AVAST-Free vuodesta 1996 joka on ollut ihan hyvä. Nyt tämä Avast pommittaa jatkuvasti uusilla lisämaksullisilla suojauksilla.Rahat ovat jo menneet, mutta olisi hauska tietää miten tästä eteenpäin pitää toimia.
Tänään oli Dri*Avast software avast.com veloittanut tiliä i 72,99€ ja mielestäni minulla ei ole heidän kanssaan mitään sopimusta. Mitä teen? Aivan tärkeetä
Samoin on minulla tilanne, he ryöstäävät aina 59,99 ilman mitään en Kkovaroitusta. En löydä että olisin tilannut palvelun. Pistin sinne jo viimevuonna viestiä mutta vastausta en saanut. Nyt sanoin kortin irti, joten ensivuoden yrityksessä heidän on pakko ottaa yhteyttä. Roistofirma koko avast
Joo itelläni aivan samaa skeidaa. Laitoin sinne avastille reklamaation ja pommitan niita 3x ja sitten teen korttireklamaation luottoyhtiölle ja uskoisin että sitä kautta saan rahat takas. Jos ite teette saman niin muistakaa ensiksi reklamoida noin 3x että on näyttöä ja ottakaa siitä reklamaatiosta kuvakaappaus koska siitä ei tule mitään vahvihtusta sähköpostiin