En ole nähnyt uutisissa tai keskusteluissa sitä aivan mahdollista vaihtoehtoa, että covid19-viruksen perässä tulee hyvinkin pian seuraava vaarallinen virus. Ehkä siitä on ollut juttua, mutta enpä ole sattunut huomaamaan.
Periaatteessa pitäisi olla suunnitelma myös sitä tilannetta varten.
Nyt mietitään vain sitä, miten pian tämä pandemia ja suojautumisesta seuraava lama menee ohi ja päästään takaisin talouden nousuun. Ehkä sitä ei tule pitkään aikaan.
Yksi asia olisi ehdottomasti se, että kehitetään rokotteita ja lääkkeitä, joita voidaan uuden viruksen ilmaantuessa tuunata tarvittava määrä eikä aina tarvita täysimääräistä testaus- ja hyväksymisprosessia jokaiselle pöpön versiolle. Nythän tilanne on se, että kun tuote on hyväksytty myyntiin, tarve on jo mennyt ohi.
Seuraava pandemiavirus voi tulla milloin tahansa
0
118
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 437397
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543673Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu473546- 623298
- 512984
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/522900Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod342799Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302474IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1911854- 471541
