Ympärillä suljetaan yrityksiä mutta pajat ne vain porskuttavat kuin kaikki olisi normaalisti. Töihin tullaan niin kauan kun jalat kantavat. Koronaa ennen kuollaan joko hitsauksen aiheuttamiin komplikaatioihin tai alkoholismiin.
Eipä tarvitse pelätä työpaikan puolesta
6
126
Vastaukset
- Anonyymi
Hienoa että uhraudut riistäjäsi puolesta, tuollaisia lampaita Suomi tarvitsee.
- Anonyymi
Näitä töitä on hankala tehdä etätyönä. Koronapelko ei ole syy jäädä kotia vaan poissaolo tapahtuu edelleen sairaustodistuksella.
- Anonyymi
Ei tätä menoa kauan kestä kun on joka pajan tilauskirjat tyhjää täynnä...
- Anonyymi
Koronasta on tupakoivalle koneistajille varsinainen suur-riski, koska keuhkot menee mähnään leikkuunesteestäkin ja tupakalla net tervataan lisäksi. Ei selviä hengissä koronasta.
- Anonyymi
Arvostan ihan hemmetisti niitä vanhoja metallimiehiä jotka ovat ikänsä työskennelleet niissä hommissa. Ovat nähneet miten homma toimii eivätkä hauku ketään. Jotkut nuoret (alle 30v) kakarat aiheuttavat hämminkiä uhoamisellaan. Vanhoihin patuihin se ei vaikuta.
- Anonyymi
Mitä arvostamista siinä on että ovat jumiutuneet kuppasiin pajoihin koko iäkseen ja niitä vituttaa pääsääntöisesti joka päivä olla siinä paskassa mukana, avostus on nollatasolla minkä näkee palkastaan ja lomautuksista vuosien varrella.
Harvassa on ne ukot jotka voisivat sanoa olleen hyvä valinta eikä kaduta yhtään.
Teille ei tietysti näytä sitä vitutustaan mutta metalliala on entistäkin paskempaa nykyään.
Sen nyt tietää jokainen alalla ollut tai oleva duunari.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai1029659Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki764967Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.554712Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.13222Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j92431Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1061676- 451468
Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.511407Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota581397Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441306