https://www.youtube.com/watch?v=gw_Bi2vzQPU
Loppui joiltain sekin lysti.
Kapakat kiinni
10
81
Vastaukset
- Anonyymi
Ihan sama, sillä ylihuomenna menen katsomaan netistä balettia
- Anonyymi
Kotona voi juoda olutta.
https://www.youtube.com/watch?v=XOu_On_6vMY- Anonyymi
Voi voi mitä , mitä .. salakarppa viihdettä livenä
https://youtu.be/dESiXqKYMFU
Kotona viihtyy
Siellä saa elvistellä 😍
Kesälavat saa kyllä aueta HEINÄkuussa ainakin.
Kapakoista viis. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voi voi mitä , mitä .. salakarppa viihdettä livenä
https://youtu.be/dESiXqKYMFU
Kotona viihtyy
Siellä saa elvistellä 😍
Kesälavat saa kyllä aueta HEINÄkuussa ainakin.
Kapakoista viis.Hyvä vaan kun kapakat suljetaan. Muistakaa turvaväli, kun korona tarttuu myöskin ilmasta.
- Anonyymi
En ole vielä keksinyt mistä Korona lempinimeltään Kortsu ei tarttuisi.
Musiikki ei kuollut.
- Anonyymi
https://www.youtube.com/watch?v=49omKzVvsO4
Musiikissa lohtu kun odotan Koronaa, kaikki odottavat sitä ...... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
https://www.youtube.com/watch?v=49omKzVvsO4
Musiikissa lohtu kun odotan Koronaa, kaikki odottavat sitä ......Eips tarvi odottaa - Korona on jo maisemis 😷
Kesän kekkerit pihall
https://youtu.be/L7BYt7N6obE
Epidemia kestää.. kestää kuka kestää.
https://youtu.be/pKKtv8C3fUw
Suvivalssit kortilla.
https://youtu.be/Hauz49cHxVQ
Paljon isoja kesätapahtumia peruttu
Kesä 2020 😎 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eips tarvi odottaa - Korona on jo maisemis 😷
Kesän kekkerit pihall
https://youtu.be/L7BYt7N6obE
Epidemia kestää.. kestää kuka kestää.
https://youtu.be/pKKtv8C3fUw
Suvivalssit kortilla.
https://youtu.be/Hauz49cHxVQ
Paljon isoja kesätapahtumia peruttu
Kesä 2020 😎Kesä tulee
Huippu toukokuussa
Uutistoimisto STT:n Terveyden ja hyvinvoinnin laitokselta saamien tietojen mukaan koronaviruksen epidemiahuippu ajoittuisi toukokuun toiselle viikolle. Aiemmin epidemiahuippua on povattu huhtikuun loppuun.
THL:n 25. maaliskuuta julkaisemien skenaarioiden mukaan Suomessa epidemia kestää heinä- tai syyskuuhun saakka.
Epidemia tulee todennäköisesti etenemään eri tahdissa eri puolilla maata. Niillä alueilla, joilla on merkkejä epidemian leviämisestä, tulisi THL:n mukaan keskittyä riskiryhmiensuojelemiseen.
Koronavirus voi aiheuttaa pienellä osalla potilaista äkillisen hengitysvajausoireyhtymän, jossa keuhkoihin kertyy tulehduksen takia tulehdussoluja ja nestettä. Tällöin keuhkojen kyky hoitaa tehtäväänsä heikkenee ja henkilö voi tarvita tehohoitoa.
Tehohoidossa hengitystä ja verenkiertoa tuetaan hengityslaitteella sekä verenkierron tukihoidoilla.
https://youtu.be/VljRvU_tulg
Parantuneita
Ensimmäisistä koronaviruksesta parantuneista henkilöistä kerrottiin lauantaina 14. maaliskuuta. Kahdeksan helsinkiläistä toipui taudista.
– Hienoja uutisia! Ensimmäiset kahdeksan helsinkiläistä koronavirukseen sairastunutta jo parantunut. Kiitos sote-ammattilaiset! Voimia jatkoon, Helsingin terveysasemien johtajalääkäri Timo Lukkarinen kirjoitti Twitterissä.
Parantuneista on annettu harvakseltaan tietoa julkisuuteen Suomessa.
- Anonyymi
Kuulin perhepiirissäni että parilla lasten kaverilla oli ollut niin lievät oireet että parantuminenkin eteni nopsasti.
Saivat testit kun tulivat Tirolista ja oireilivat hiukan mm. makuaistin menetys ja kurkkukipua.
Nyt on sitten negetiiviset testit tehty ja he ovat olleet jo pari viikkoa töissäki kaiken karanteenin jälkeen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3524105Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1303652Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku82363Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei82130- 1181769
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181748Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1441656Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241379Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1481030Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79915