Pysykää kotona. Frederik uhosi viisi päivää sitten, kohta makaa muutaman päivän teholla ennen kuin siirtyy enkelikuoroon. Tauti on jo Varkaudessa.
Pysykää kotona
22
61
Vastaukset
- Anonyymi
Jaoin uutisen ennen sinua tänne. Mutta asiaa täö on.
- Anonyymi
Ei se reetu ehkä taivaaseen pääse...
- Anonyymi
Ei se fred Varkaudessa asu...
- Anonyymi
Niin täällä sivuilla kopt uhoilee, voi olla ,että hällekin korona tulee,sitä ei kukaan nimittäin voi tietää milloin se napsahtaa itselle. Kannattaisi siis hissuksiin päivä kerrallaan elää. Itse teen niin👍
- Anonyymi
Muutenkin olen paljon kotona ja omissa oloissani niin eipä tää poikkea arjestani. Toisille pysähtyminen on vaikeaa ja olla läheisten kanssa enempi,kun tottunut kätkemään ristiriitoja menemisiin ja vouhottamiseen. Nyt punnitaan monen parisuhteen kestävyyskin.
- Anonyymi
Älkää rynnäkkö kokotalonväki yhtäaikaa käytävään, vaan kunnioittakaa toisianne, kyllä ehditte asioille pienellä viiveelläkin.
Tupakoitsijat lopettakaa löyhkääminen ja olkaa siististi, lopettakaa koko savustelu.
Himopelaajat baareissa ja kauppojenauloista ovat kadonneet ja rahaa säästyy, voi vaikka ostaa ruokaakin?
Ei, kun tupakkaan jää kuulemma enemmän rahaa.- Anonyymi
Mitenkä,kun en ole koskaan polttanut.
- Anonyymi
Reetu on jo kunnossa.Ei ollut koronaa.
- Anonyymi
Housussas on reetu. Soipi. Koko ajan pörisemällä
- Anonyymi
Asiallinen kirjoitus ja pitää mielestäni paikkansa.
- Anonyymi
https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000006444843.html Etelä Savo 26 kpl, Pohjois Savo 21 kpl, koronatartunnat leviävät nyt täälläkin.
- Anonyymi
Niin ja toiset vääntää aiheesta huumoria . Hymy hyytyy monella...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin ja toiset vääntää aiheesta huumoria . Hymy hyytyy monella...
Niinhän siinä varmaan tulee käymään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niinhän siinä varmaan tulee käymään.
Joku sanoo että Varkauden seudulla 5 kpl TESTATTUJA tartuntatapauksia. Mikä lie oikea määrä...50 kpl? Enemmän?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joku sanoo että Varkauden seudulla 5 kpl TESTATTUJA tartuntatapauksia. Mikä lie oikea määrä...50 kpl? Enemmän?
Ei spekuloida. Tässä pätee taas se vaitiolo. Jos kuulette hoitajien juttuja,käräyttäkää!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei spekuloida. Tässä pätee taas se vaitiolo. Jos kuulette hoitajien juttuja,käräyttäkää!
Lehdessä oli että 2v linnaa päinysköisystä korona aikana ja vaikka ei olisikaan koronaa silti linnaa napsahtaa. Että lopeta paska puhe.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joku sanoo että Varkauden seudulla 5 kpl TESTATTUJA tartuntatapauksia. Mikä lie oikea määrä...50 kpl? Enemmän?
Tässä talossa jaksaa vanhukset rampata ja kyylätä koko ajan vaikka heidän pitäisi pysyä kodissaan.
- Anonyymi
Tässä jees ohje https://www.iltalehti.fi/koronavirus/a/f6a6f6eb-bbf0-407e-9a73-50613aa69a89
- Anonyymi
Pistäkää tuon yhden kahjon ravintolat karanteeniin.
- Anonyymi
Kaikki varkautelaiset on frederikejä
- Anonyymi
Eikä ole. Nämä ilmoitustaululla olevat ovat 80 luvun alusta. Puuttuu kauluspaita ja farkut ja purkkarit ja kampaus. Rahaa tuhlataan ja velkaa otetaan surutta.
- Anonyymi
Harva meistä on rautaa, moni taipua saa...
Ketjusta on poistettu 17 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1377189Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1255001L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa684372TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a153493Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7242311Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3021809Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä241696Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o91619- 671495
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581458