Kanien totuttaminen toisiinsa

Anonyymi

Hei
Mulla on kaksi kania naaras on 9kk ja uros 3kk
Miten ne voi totuttaa toisiinsa ollaan yritettyy pitää niitä samassa häkissä joka ei ole kummankaan reviiri
Mutta silti se vanhempi pupu alkaa puremaan sitä ja se pieni juoksee pakoon miten ne sais tottumaan ja
Miten ne totutetaan?

4

138

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tutustutatte ne josakin huoneessa häkin sijaan että niillä on tilaa itse mennä nuuskimaan toista jos huvittaa ja tilaa on päästä pakoon..
      Pakko vielä varmistaa, että kai toinen on leikattu? Koska muuten teillä on kohta satamäärin pupuja joka paikassa jos ei ole.

      • Anonyymi

        Joo on leikattu


      • Anonyymi

        Mutta mitä pitää tehdä jos toinen puree ja se ei päästä siitä irti?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mutta mitä pitää tehdä jos toinen puree ja se ei päästä siitä irti?

        Otat purijasta kiinni ja jos pelkkä tarttuminen ei riitä, irroitat hampaat uhrin nahasta aukaisemalla leuat.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      52
      4377
    2. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      111
      4209
    3. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      43
      4120
    4. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      69
      3958
    5. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3384
    6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      67
      3279
    7. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      152
      3251
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      17
      1602
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1531
    10. Jos sulla ei olis ollut tunteita

      Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?
      Ikävä
      129
      1140
    Aihe