Mikähän näitä 5-sarjalaisia vaivaa kun halu halailla tolppia on tätä luokkaa
https://carbl.com/im/bmw_crashed.jpg
Lyhtypylväät kiinnostaa
16
165
Vastaukset
- Anonyymi
Kun ajat suoraa tietä, jossa sähkötolpparivistö. Vaikka tolppien väli olisikin 40 metriä, ei tolppien väliä juurikaan näy.
Eli kyllä se tolppaan ulosajettaessa kolahtaa vaikka olisikin 300-sarjanen.
Sitä minä ihmettelen mistä johtuu kun tullaan esimerkiksi oikealle kääntyvään mutkaan, tolpparivistö siirtynyt ulkokurviin.- Anonyymi
Harus on helpompi asentaa kuin vinotuki.
- Anonyymi
Alustan ohjausgeometrian suunnittelu ja heikko tekninen laatu,
joiden takia ajo-ominaisuudet ovat surkeat.- Anonyymi
BMW onkin kautta aikojen ja on edelleen ajo-ominaisuuksiltaan surkein, eikö vaan?
Aika paljon sitä kuitenkin käytetään mittapuuna kun puhutaan ajettavuudesta ja huipusta sellaisesta. Mutta kateudestahan ei taaskaan ole tässä ketjussa kyse, eihän? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
BMW onkin kautta aikojen ja on edelleen ajo-ominaisuuksiltaan surkein, eikö vaan?
Aika paljon sitä kuitenkin käytetään mittapuuna kun puhutaan ajettavuudesta ja huipusta sellaisesta. Mutta kateudestahan ei taaskaan ole tässä ketjussa kyse, eihän?BMW:n surkeat ajo-ominaisuudet ovat puhuttaneet autoalan ammattialaisia jo pitkään.
Ohessa lainaus TM:n koeajajien suusta:
"Ohjaus seuraa selvästi tien muotoja. Mitä rajummat urat tiessä on, sitä pahemmaksi tilanne menee. Aivan keskialueilla ohjaus ei keskitä vaan auto jää kaartamaan. Suoraan ajettaessa ongelmana on rauhattomuuden tunne ohjauksen kautta. mittauksissamme ero luvattuun kiihtyvyyteen venyi melko suureksi. Suorituskykyyn suhteutettuna kulutus on korkea."
Kun vielä kuljettajana on tavallinen arkiautoilija niin ei ole ihme, että BMW on yleinen näky tien pientareilla milloin missäkin asennossa.
- Anonyymi
Miten se on noin kietoutunut varmaan pyörremyrskyn voimasta??🌞🌞🌞🌞
- Anonyymi
Näyttää Venäjällä tapahtuneen.
Jutuupissa on oikein omat videot Venäläisten Bmarikuskien ajonäytöksistä.
Karua katseltavaa..
Tämä automerkki vetää psykopaatteja puoleensa. - Anonyymi
Takavetoinen auto on surkeampi ajettava ja kun 500 sarjassa on koneessa enemmän tehoa, takapää lipsahtaa helpommin ja sitten auto vie kuskia.
- Anonyymi
Takavetoinen on huippu ajettava mutta BMW ei ole vieläkään osannut tehdä siitä järkevästi ja turvallisesti käsiteltävää kuten AMG Meset ovat.
- Anonyymi
Autossa ei ole sinänsä mitään vikaa vaan sen omistajiksi/kuljettajiksi hakeutuvat pieniaivoiset ja liikennetaidoiltaan keskimääräistä huomattavasti heikommat ihmiset.
Tähän on osasyynä auton markkinointistrategia. Dynaamisuutta ja ajamisen iloa korostetaan, joka kuitenkin päätyy liian usein suruksi hautausmaalla. - Anonyymi
TROOOOOLTRÖÖÖÖÖL RÖÖÖÖÖÖL SPAAAAAM tämäkin avaus palstan valtias narsisti trollin spammi tehtaalta. .TROOOOOL TRÖÖÖÖÖL ainut hupi syrjäytyneessä elämässä on massapostaus trollaus. . TROOOOOL TRÖÖÖÖÖÖL yötä päivää. . .TRÖÖÖÖÖÖL
- Anonyymi
Joo, mut Audii, Mersuu, Bemarii, Opelii, Volkkarii.
- Anonyymi
Siinä taas massapostaus trollin oksennus. . Mitä järkeä touhussasi oikeasti on. . ei järjen hiventäkään. . pelkkää trollin oksennusta yötä päivää. . häipykää kaikki oksennus kura palstalta.
- Anonyymi
Kyseessä varmaankin vain kädetön tai kokematon kuski. Mielummin tiellä autolla jonka hallitsee, kuin autolla, joka vie kuskia eikä kuski autoa. Eihän tehoilla mitään tee, jos ei niitä osaa käyttää, tai vetotavasta tietämätön.
- Anonyymi
BMW:ssä on kyllä tehoa mutta ei ole osattu dynamiikkaa toteuttaa niin että kädettömätkin autolla pärjäisi hauskuuden tunteella, BMW on todella vaikea ajettava kun lyö tallan tiskiin ja se lähtee helposti lapasesta.
AMG Meseä kokeilin ja täytyy sanoa että hauskaa oli, penkkiin painautuu ja auto lähtee rajusti, mutta silti auto pysyy uskomattomasti tiellä ja silti on vahva tunne että itse hallitset autoa.
BMW on jäljessä edelleenkin tekniikassa niin ajo-ominaisuuksissa kun myös polttomoottoreiden kehityksessä ja nykyään autojen pitäisi olla huippuja jo joko kaasulla, sähköllä tai molemmilla.
- Anonyymi
BMW power, ajamisen iloa!HEH HEH HEH!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.16810330- 552823
IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan812539- 852371
Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1472104Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.2431937- 441402
Kun aika on oikea niin
Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �131385Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta
Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va1151197Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!
Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei34873