Täältäkin on Espanjassa ja Thaimassa väkeä. Ovat Suomeen tulossa. Husin johtajan mukaan osa jo koronassa ja mitäs sitten? Se kuuluisat en osaa sanoa. Ei taida kuntoutus osasto riittää
Kohta on Varkaudessa lisää koronaa
Anonyymi
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
No mikä tässä ny on pointti? Jengiä jossai ja osa koronassa?
Aloittaja vaikuttaa juttelevan kuin tämä olisi yksinäisen chat. Pelkoa toki puretaan kirjoittamalla,mutta luota,että ei sulle käy mitään. Tsemua!
Hyvä,ettei pidäsisällääm asioita😂
Varkaudessa 3 kpl, Joroisten seudulla 1 kpl varmistettuja koronatartuntoja.
Joroisten puolelta on okkut sex matkailijoita tuolla thaikuissa ja keniassa...
Niin ja oireettomia voi olla kuka vaan,kun kaikkia ei testata🌞
Tosi ikävästi Sanna Marinin hallitus hoiti corona asiaa ja hitaasti, vaikka kehuikin ja ylisti itseään, yli kuukauden myöhässä. Nyt sitä tuodaan ulkomaitakin vielä jatkuvasti lisää. Niin leviäähän se ja tulee melkoine ongelma olemaan.
Mä en osaa pelätä. Jos se tulee,se tulee. Teen kaikki mitä ohjataan,pesen käsiä,pysyn kotona,nopeat kauppareissut,käsienpesu ja käsidesiä. Kaukana ihmisistä. Muuta en pysty.
Koko Suomi on. Ei sille muuta voi kuin vältellä ihmisiä. Levollisesti nyt vaan.