Varmaan taitaa tanssit jäädä ensi kesänä väliin koronan takia? Harmi, sillä kesä on Suomessa lyhyt aika viettää aikaa järven rannalla tämän harrastuksen kanssa. Kukonhiekka kyllä houkuttelisi. Ei niinkään sisäänpäin lämpenevä Kuikan lava.
Lavatanssit ensi kesänä?
10
143
Vastaukset
- Anonyymi
Joo kähmikää ja puristelkaa toisianne jossain muualla.
- Anonyymi
Joo mennään mehtään uimaan
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo mennään mehtään uimaan
juu, mennään nahtaan uimaan
- Anonyymi
Tepikat Jyväskylässä järjestävät korona tansseja ettei tarte tulla lavalle näyttämään hampaita ja opeteltuja sivuhyppyjä.
- Anonyymi
Sekö se sun suurin huoli on nyt? Tällä hetkellä!!! Tanssi pitkin pirttiä/olohuonetta, laita radio soimaan ja eikö menoksi. Mieti nyt hei, mitä lauottot suustas!
- Anonyymi
Lavista lavatanssijumppa voi reenta ihan issekseen
- Anonyymi
Samaa miltä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Samaa miltä.
Maskit, käsineet yms. suojavarusteet kaikille tanssijoille pakolliseksi. Näin ei tule naiseillekaan pukeutumisongelmia ku kaikilla samalaiset asut ja myssyt vielä päähän. Näin ei eritteet lennä ja tartuta ketään.
- Anonyymi
Uusitulle Hallin Lavalle tansseihin , siellä esiintyy kerran kesässä Multialaista Satoa. Eli muualle muuttaneet pillipiiparit tulee näyttämään taitojaan
- Anonyymi
Turvaväli 2 metriä, miten tanssitaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1594283
- 193151
Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1352700- 252298
SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.562187Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää191848Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s391695Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?301694Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.581286Murtautuminen uimahalliin
17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?341151