Juuri Ylellä ollut nuori

Anonyymi

Sinä nuori äiti raskaana viemässä mummolaan pikku koiraasi vain siksi kun vauva syntyy??? Eikö todella pariskunnassa toinen ehdi hoitaa koiraa kun se ei juuri aikaa vie vai oletteko oikeasti kumpikin samaa aikaa vaipoissa kiinni!!!

6

163

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miksi ei voisi viedä?
      Ihan järkevää, tosi järkevää vieläpä!

      Kun vauva syntyy, niin on kyllä sen verran tekemistä, että hyvä että ei tarvitse silloin lähteä koiraa ulkoiluttamaan. Vanhemmat tarvitsevat sen lepotuokion miknkä sattuvat saamaan kun vauva nukkuu.

      Vielä lähteä silloin koiraa ulkoiluttamaan, huh huh.
      Jos on raskaana viimisillään, vaikeeta jo kulkea, ja mihin sen koiran jättäisi jos tulisi äkkilähtö laitokselle? Hyvä hoitaa asia ajoissa.

      Ja mummo on hyvillään, kun saa seuraa just näinä aikoina kun pitää olla karanteenissa ja on oltava yksin.

      Järkevä nuori äiti.

    • Anonyymi

      Ei koiraa pidä ottaa, jos sitä ei pysty hoitamaan. Jos on ottanut koiran ja tilanne muuttuu, pitää koira lopettaa pitovaikeuksien vuoksi.

      • Anonyymi

        Sorry edellinen, mutta et viitsisi jahkata.

        Koira on hyvässä hoidossa mummon luona sen aikaa kun nuorella parilla on tosi paljon vauvan syntymisen aikana. Mummo on iloinen kun saa seuraa ja mielellään hoitaa.

        Jospa annettaisiin nuoren parin itse päättää asiansa!

        Ei sitä hauvelia sinun mielipiteesi vuoksi lopeteta!


      • Anonyymi

        Voihan piskin viedä lopetettavaksi.
        Sillä siitä pääsee.


    • Anonyymi

      Ei ne ole yhtä aikaa vaipoissa kiinni, kun yleensä mies on töissä ja äiti vauvan kanssa kotona. Kyllä ensimmäinen lapsi laittaa vanhemmat sen verran koville, että hyvä olisi jos perheessä ei tuolloin olisi kovin vaativaa lemmikkiä, joka on tottunut säännöllisiin kusilenkkeihin. Ne kun ei vauvan ekoina viikkoina välttis hyvin toteudu. Eikä ole kiva, kun hauveli tulee pyytämään aamukuudelta kusilenkilleen, juuri kun olet saanut vauvan uinumaan kolmen yösyötön jälkeen. :D

      Suosittelen, että jos suunnittelee vauvaa, ei ota koiraa. Koirat ovat onneksi lyhytikäisiä, niin että ensin pitää koiran ja hoitaa sen vanhuuttaan kuolleena multiin ja sitten tekee vauvan. Voi toki kulua 10 vuotta että koiraon mullissa, mutta hyvää kannattaa odottaa.

      • Anonyymi

        Hyvä että mummi hoitaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      135
      1935
    2. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      233
      914
    3. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      149
      900
    4. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      78
      853
    5. 64
      831
    6. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      36
      812
    7. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      96
      757
    8. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      47
      747
    9. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      65
      671
    10. Mistäkö haaveilen

      Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä
      Ikävä
      29
      571
    Aihe