Sinä nuori äiti raskaana viemässä mummolaan pikku koiraasi vain siksi kun vauva syntyy??? Eikö todella pariskunnassa toinen ehdi hoitaa koiraa kun se ei juuri aikaa vie vai oletteko oikeasti kumpikin samaa aikaa vaipoissa kiinni!!!
Juuri Ylellä ollut nuori
6
100
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi ei voisi viedä?
Ihan järkevää, tosi järkevää vieläpä!
Kun vauva syntyy, niin on kyllä sen verran tekemistä, että hyvä että ei tarvitse silloin lähteä koiraa ulkoiluttamaan. Vanhemmat tarvitsevat sen lepotuokion miknkä sattuvat saamaan kun vauva nukkuu.
Vielä lähteä silloin koiraa ulkoiluttamaan, huh huh.
Jos on raskaana viimisillään, vaikeeta jo kulkea, ja mihin sen koiran jättäisi jos tulisi äkkilähtö laitokselle? Hyvä hoitaa asia ajoissa.
Ja mummo on hyvillään, kun saa seuraa just näinä aikoina kun pitää olla karanteenissa ja on oltava yksin.
Järkevä nuori äiti. - Anonyymi
Ei koiraa pidä ottaa, jos sitä ei pysty hoitamaan. Jos on ottanut koiran ja tilanne muuttuu, pitää koira lopettaa pitovaikeuksien vuoksi.
- Anonyymi
Sorry edellinen, mutta et viitsisi jahkata.
Koira on hyvässä hoidossa mummon luona sen aikaa kun nuorella parilla on tosi paljon vauvan syntymisen aikana. Mummo on iloinen kun saa seuraa ja mielellään hoitaa.
Jospa annettaisiin nuoren parin itse päättää asiansa!
Ei sitä hauvelia sinun mielipiteesi vuoksi lopeteta! - Anonyymi
Voihan piskin viedä lopetettavaksi.
Sillä siitä pääsee.
- Anonyymi
Ei ne ole yhtä aikaa vaipoissa kiinni, kun yleensä mies on töissä ja äiti vauvan kanssa kotona. Kyllä ensimmäinen lapsi laittaa vanhemmat sen verran koville, että hyvä olisi jos perheessä ei tuolloin olisi kovin vaativaa lemmikkiä, joka on tottunut säännöllisiin kusilenkkeihin. Ne kun ei vauvan ekoina viikkoina välttis hyvin toteudu. Eikä ole kiva, kun hauveli tulee pyytämään aamukuudelta kusilenkilleen, juuri kun olet saanut vauvan uinumaan kolmen yösyötön jälkeen. :D
Suosittelen, että jos suunnittelee vauvaa, ei ota koiraa. Koirat ovat onneksi lyhytikäisiä, niin että ensin pitää koiran ja hoitaa sen vanhuuttaan kuolleena multiin ja sitten tekee vauvan. Voi toki kulua 10 vuotta että koiraon mullissa, mutta hyvää kannattaa odottaa.- Anonyymi
Hyvä että mummi hoitaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Järkyttävä tieto Purrasta
Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.2456137Näin asia on
Tiedän ettei hän koskaan aio lähestyä minua eikä niin ole koskaan aikonutkaan, eikä lähesty ja enkä minä enää tee sitä k314516Taas varoitusta lumesta ja jäästä
Ai kauhea! Vakava säävaroitus Lumi-/jäävaroitus Varsinais-Suomi, Satakunta, Uusimaa, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Pirkanmaa,242572Mikseivät toimittajat vaadi Orpoa vastuuseen lupauksistaan
Missä ne 100.000 uutta työpaikkaa muka ovat? Eivät yhtään missään. Näin sitä Suomessa voi puhua ja luvata mitä sattuu. E3122316Aavistan tai oikeastaan
tiedän, että olet hulluna minuun. Mutta ilman kommunikointia, tällaisenaan tilanne ja kaikki draama ovat mun näkökulmast501505Örebro kuolleet lisääntyy.
Nyt n, 10. Mitähän vielä. Haavoittuneet?. Kuka on ampuja, salaisuus.1781454Mistä erotat onko joku kiinnostunut vai muuten mukava?
Voi sekaantua yleiseen ystävällisyyteen vai voiko?1611359Poliisi tahtoo pääsyn 4 miljoonan suomalaisen sormenjälkiin.
https://www.is.fi/digitoday/art-2000011009633.html Tämä sormenjälkiin poliisin pääsy on erittäin tärkeä rikollisten kiin1331277- 351054
- 1751021