Kehuvat alkavansa harrastaa hyväntekeväisyyttä ja ovat perustaneet jo ainakin yhden hyväntekeväisyysjärjestön, jolle Disney nyt lahjoittaa maltaita Merjan spiikkaushommaa vastaan, Merja ei siis saa työstään Disneylle palkkaa ja tätä seikkaa mainostetaan oikein kovasti.
Kaikkihan kuitenkin tietävät että noiden järjestöjen rahoista vain olematon murto- osa, 5- 6%, oikeasti menee järjestön hyväntekeväisyyskohteeseen, suurin osa käytetään ihan muihin tarkoituksiin eli tässä tapauksessa Harri ja Merjan hulppean elämän kustantamiseen. Suurta huijausta Megulta ja Harrylta kaikki tyynni.
Harrin ja Merjan hyväntekeväisyystyöt
15
121
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä. Noinhan ne " hyväntekeväisyys"järjestöt toimii. Pääjehut korjaavat potin. Siksi en lahjoita centtiäkään yhdellekään. Ei mene ne rahat hätää kärsiville. Ihmisten röyhkeys ja ahneus on uskomatonta, niin myös tuon pariskunnan. Kovia ja äärettömän itsekkäitä ovat.
- Anonyymi
Meghan tehnyt jo ennen avioitumistaan hyväntekeväisyyttä ja varmistanut että asiat hoituu asiallisella tavalla , hieno pari
- Anonyymi
Siinähän kerjäävät amerikkalaisilta miljonääreiltä rahaa elämiseensä muka-hyväntekeväisyyden varjolla. Noloo ja naurettavaa.
- Anonyymi
Clintonin säätiö tekee samoin, hyväntekeväisyyteen menee vain muutama prosentti ja loput Clintoneille. Niillä säätiön rahoilla on mm remontoitu Clintoneiden asuntoja. Sääli että eurooppalainen kuninkaallinen on nyt alennettu pelkäksi hollywoodin sylikoiraksi, mutta tämähän oli nähtävissä jo alkumetreillä, kenellä vain on silmät päässä. Suomalainen media ei muuten julkaissut miten pilapuhelun tehneet saivat Harryn antamaan kaikki henkilökohtaiset tietonsa, mm puhelinnumeronsa heille, samoin Harry olisi valmis pelastamaan Chunga Chunga saaren ja Valkovenäjälle saarroksiin jäätilanteen takia jääneet pingviinit pohjoisnavalle.
- Anonyymi
Mitä enemmän ns kohteita saavat haalittua, sitä enemmän rahaa saavat kerättyä omalle tilille. Venäjälle loukkoon jääneet pingviinit voisivatkin olla Amerikassa aika antoisa kohde..
Gretan kanssa nyt vaan vielä taisteluun ilmastonmuutosta vastaan niin olis jättipotti tulossa koko sakille.
- Anonyymi
Englannissa olis ollut mahkut vain noiden järjestöjen suojelijaksi eivätkä olis päässeet rahahanoihin kiinni, siksi Amerikka. Englannin hovissa ei pääse rikastuun monimiljonääriksi, linnat ja korut yms eivät ole myytävissä ja muutettavissa rahoiksi. "Hyväntekijöinä" heillä on ihan erilaiset mahdollisuudet joita toden totta myös aikovat hyödyntää. Ahneus vei voiton. Toivottavasti Harry nyt sitten vihdoin ja viimein on onnellinen, hahhah!
- Anonyymi
Niinpä. Englannissa, hovin jäsenenä, Harry joutui matkustaan reittilennoilla, nyt voi käyttää yksityiskoneita, onhan se niin paljon mukavampaa ja ylellisempää, ei tarvi mennä rahvasta lähellekään. Asia tekee Harrysta nyt varmaan onnellisen, loppui se hovin surkeilla määrärahoillakin kärvistely vihdoin ja viimein.
- Anonyymi
Mitäköhän Harrysta tuntuu puhua miljonääreille jotka maksaa kuullakseen edes yhden jutun edesmenneestä äidistään kun ennen puhui sekalaisjoukoille kansaa joita pystyi kannustamaan ja antamaan toivoa.. voi olla toiset fiilikset puhujanpallilla..
- Anonyymi
Megukin oli onneton Elisabetin kitsaassa hovissa, on se vaan niin pal mukavampaa ökyillä vapaasti Ameriikassa. Nyt pariskunta on niin onnellinen kun on vielä saatu heivattuu Harrynkin sukulaiset elämästä. Harryn on nyt pakko tehdä mitä Megu määrää tai menettää poikansa, Megulla on hyvin narut käsissään. Harrylle näyttäis olevan onneton elämä edessään. Ameriikan ihmemaa ei niin ihmeellinen olekaan, sinne katoo yks brittiprinssi hyvinkin pian.
- Anonyymi
Enpä näe pitkää ikää tuolle liitolle. Meghan ui Losissa kuin kala vedessä ja porskuttaa projektista toiseen. Pelaako Harry päivät pitkät golfia vai hoitaako muka kotona yksin pienokaista? Ei tule mitään seesteistä perhe- elämää, ei tule yhtään mitään. Lapsi lienee palautettava Harryn mukana Englantiin?
- Anonyymi
Meghan tekee mitä vain pysyäkseen kohulehtien otsikoissa, ihan mitä vain. Nostaa oikeusjuttuja sinne sun tänne ja lähettää suoraan sanoen hiukan sekopäisiä kirjeitä lehdille. Mitä ihmettä hän luulee niillä saavuttavansa, paitsi tietenkin pääsevänsä joka päivä lööppeihin. Tekee itsestään ja Harry- parasta uskomattoman naurettavia. Lehdet eivät noilla keinoin lakkaa kirjoittamasta pariskunnasta, päinvastoin. Että se siitä seesteisestä elämästä. Naisella ei oo kaikki kotona, kuten ei isällään eikä niillä sisaruksillakaan. Suuruudenhulluja sekopäitä koko sakki. Run, harry, run!
- Anonyymi
Harry uhoo kuinka ip- lehdet kirjoittaa valheita, itse valehtelee enemmän. Väittää mm ettei korona ole niin vaarallista kuin lääkärit uskottelee. Juupajuu, kaikkivaltias Harryhan senkin tietää. Sekasin tuo herttuapariskunta on, mistähän syystä?
- Anonyymi
tottahan se puhuu , ei se kaikille olekaan
- Anonyymi
Farkle teki näyttävän esiintymisen hyväntekeväisyystapahtumassa. Lensivät yksityiskoneella, jonka ensin pyysivät järjestöä maksamaan, nämä kieltytyivät. Toivat mukanaan sitten oman valokuvaajan joka kuvasi kun nämä jakoivat koulualisille reppuja. Paikalla ollut sanoi, että olivat 10 minuuttia jakamassa reppuja ja että heille ei saanut puhua mitään. Farklea kuvatiin tukka ponnarilla ja tukka vapaana. Harry oli mukana.
- Anonyymi
Media ei kirjoita Disney-konserniin liittyvästä rikollisuudesta (vaikka niin #metoo-aikaa eletäänkin).
Viimeisen vajaan 10 vuoden aikana melkein 20 Disneyn johtoportaan ja keskijohdon henkilöä on tuomittu pedofiliasta.
Minä en anna Disneylle senttiäkään missään muodossa enää. Ja suhtaudun epäilevästi jokaiseen, joka haluaa tehdä Disneyn kanssa yhteistyötä.
#BoycottDisney
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai1029629Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki764957Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.554702Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j92431Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.02130Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1051652- 451458
Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota571391Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.511387Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441306