Avioliitto Thaimaalaisen kanssa.

Anonyymi

Päiväkatsauksen palstamatkoilijoiden mietteisiin katsahtaessni huomasin erää taasen avautuen tietoiseksi kaikesta negatiivisestä aiheesta mutta havaitsin myös aiheeseen sopivan valokuvan keskusteluista joissa yksikin kertoi rollaatorinsa kesärenkaista varsin hyvin Pattayan rakkaalle soveltuvasta aiheesta.

Muistui kuitenkin Pattayan landella yhden uusioperheen avioituneen ja palstalla on esiintynyt suurta mielenkiintoa valokuvista ja niiden leijumisista, joten pienoisen kisan saatan vireille kohdistaen sen uusioperheen isälle, kysymyksellä onkos uima-altaan vesi siten suolaista, että Laiifinkin on helpompi uida ja pysyä pinnalla?

https://aijaa.com/4MoiHk

9

50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ..Mulla ainakin on jo liitto. Invalidiliitto. Akka lähti taimaahan juomaan vettä. Täälläkin se joi vettä kuopiossa. Tuli halvaksi mutta sinne meni resupirkko. Jos jollakin on pappatunaan -73 malliseen magneeton koppaa ni olis kiva. Ilman koppaa se jäähyttäjän ropeli on kun porkkanan raastin. Varmari housu säpäleinä.

    • Anonyymi

      Totta Puhuen:

      Suomen maatalous on äärimmäisissä vaikeuksissa !

      Nyt jokainen potra poika hakemaan vaimo Pattayan Paratiisista!

      Pelastetaan Suomi !

    • Anonyymi

      hienosti leijuu.. varsinkin nuo thaipassin vitivalkoiset reunat.
      Harjoittelehan vielä.

    • Anonyymi

      Niin se nuoruus kuluu , kohta 42 vuotta sitten ku rakkaani Suomeen pakkaseen :)

      • Anonyymi

        Onnittelut pioneerille siitä! Ajat ja asenteet ei olleet Suomessa vielä valmiita tuohon jos joidenkin osalta vieläkään. Sitä makeampi se "kielletty" hedelmä.

        Muistan kun ekan exän vanhempien kotikylällä ja keskuudessa naureskeltiin ikuiselle vanhapojalle, joka laittoi osan pelloista pakettiin, lähti Thaimaahan ja toi sieltä 20 vuotta nuoremman vaimon tullessaan.

        Se naureskelu oli silkkaa kateutta ja naisten pelkoa että josko se meiänkin ukko sinne Thaimaahan hinkuaa pian. Pariskunta sulatti sittemmin kyläläisten sydämet ja he elivät yhdessä siihen saakka kunnes kuolema erotti.

        Kun nuo erot suomalaistenkin kesken lähti kasvuun 90- luvulla niin samalla alkoi kasvaa kansainvälisyys ja kansojen väliset liitot. Vanhat asenteet jouti romukoppaan.

        Vieläkin silti löytyy porukkaa Suomesta jotka paheksuvat liittoja ulkomaalaisten kanssa. Pitää nyt kuitenkin muistaa että me kaikki ollaan nykytieteen mukaan samasta lähtöisin ja alunperin meillä on ollut maksimissaan 80 esi-isää joten syytä rasismiin ei siltä pohjalta ole.

        Täysin eri asia rasismille on se jos joku on lupaa kysymättä tulossa istumaan ruokapöytääsi vilpillisin keinoin aikomatta osallistua yhteiseen leivän hankintaan ja paikallisten tapojen ymmärrykseen.

        T 2010


    • Anonyymi

      Siellähän räydytte karanteeneissanne, saatte tuta mitä se on administroida palstaa Niuvan suljetulta kohta 10 vuotta. Pentti lähti Bangkokiin ja elämä heitti rinkulaa. Vain kiljua riittää.

      • Anonyymi

        Tuo huultes' kuuma valhe uskoa mun täytyy, sun tules' liekeissä kun sydämeni räytyy

        Niuvanniemen tango


    • Anonyymi

      Korona on Auringon ulompi kaasukehä ja kaasukehän hajaantumisvyöhyke. Sen lämpötila on hyvin korkea, noin miljoona astetta.

      • Anonyymi

        Uusi luotain lähtee selvittämään miksi se on niin kuuma, koska auringon pinta on vain noin 5500 astetta. Myöskään ei tunneta voimaa joka kiihdyttää aurinkotuulen nopeutta piittaamatta auringon vetovoimasta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      115
      6157
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      59
      5103
    3. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      60
      4228
    4. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      96
      3819
    5. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      10
      3596
    6. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      119
      3141
    7. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      52
      2536
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      35
      2469
    9. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      64
      2217
    10. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      23
      1561
    Aihe