Miksi hallitus ei tee mitään!

Mulla rahat loppu, ei ole ruokaa, aika kaamee krapula ja flunssaisena olo, onkohan mulla nyt saat**** se korona!!?!
Kyllä mamyille rahaa syydetään ja kanta-suomalaiset saa kärsiä tahattoman kuten minäkin.
17<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Sillä se lähtee millä tullutkin kärsi nahoissas

Äänestä

Ei ministerit tule tuomaan sulle ruokakassia kotiovelle. Itse pitää tehdä jotain eikä vaan valittaa.

Äänestä
  • No milläs **ttu ostan ruokaa kun ei ole enää rahaa, vuokrakin maksamatta!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No milläs **ttu ostan ruokaa kun ei ole enää rahaa, vuokrakin maksamatta!

    Turha itkeä itse olet tuohon tilaan hankkinut

    Äänestä

Jos tämä yhtään lohduttaa niin kuukauden päästä samanlaisessa asemassa olevia on parisataatuhatta muutakin nuorta joille poikkeustila on tullut yllätyksenä kaiken paapomisen jälkeen.Toivotaan että valtiolla riittää rahaa pelastaa kaikki tyhjän päälle joutuneet.Pitänee avata varmuusvarastot ja alkaa jakaa nötköttiä ja makaroonia jos siellä varastoissa on.Tuskin siellä kaljaa ja kannabista kovin paljon on.

Äänestä

Ulkomaanelätit kyllä pidetään hyvässä lihassa, mutta kantiksilla ei juuri lihaa perskannikoista löydy.

Äänestä

Ota neuvoo antava.Kyllä se siitä.

Äänestä

Somalialaislähtöiset ovat jostain syystä alttiimpia ainakin ruotsissa.
Nyt olisikin kaikki voimavarat käytettävä heidän hyväkseen. Meillä suomalaisilla ei ole niin väliä , koska olemme sukupuuttoon kuoleva kansa joka tapauksessa.
Tulevaisuus on Somalialaisten . Näen jo silmissäni ihanteellisesti toimivan tasa-arvoisen yhteiskunnan ilman meitä kantiksia.
Minareetin kutsuääni kuuluu .Mattorullat auki , rukoilkaamme. Sunnuntaisin huntutanssia toreilla.

Äänestä
  • Kaada vaan ittelles 😂😂😂

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kaada vaan ittelles 😂😂😂

    Matti ja Teppo ovat samaa mieltä.

    Äänestä

Kyllä hallitus on tehnyt paljonlin, vaikkapa paperittomien maassaolon vakinaistamiseksi...

Nyt kaikki saavat jäädä tänne, jotka maassamme vain ovat - näin on ehdotettu...

Äänestä

Jos ura on sukevalainen niin silloin on odotettavissa pienet tulot.

Äänestä
  • Joo mutta valtion leipä on pitkä ja kapea! Varma tulo näinä huonoina aikoina. Mullakin vielä 7 kuukauden kakku järsittävänä eli kärsittävänä!

    Äänestä

Matti ja Teppo ottavat kiululla.

Äänestä
  • Matti antaa ja Teppo ottaa 🎤🎤🎤🎤🎤

    Äänestä

Ja kun sanat ovat loppu ..

Äänestä

Tuli Turkuun hoppu.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mulla rahat loppu, ei ole ruokaa, aika kaamee krapula ja flunssaisena olo, onkohan mulla nyt saat**** se korona!!?!
Kyllä mamyille rahaa syydetään ja kanta-suomalaiset saa kärsiä tahattoman kuten minäkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu