Että ajattelen sinua TAAS
Vaistoatko
Anonyymi
69<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 69
Vanhimmat
Kyllä. n-m
Kyllä, koska olen itsekin miettinyt sinua.
Kuka olet
Voi hyvänen aika sentään mitä porukkaa ihan sekopäitä.
Kaikki ihmiset ei pysty vaistoaan asioita sori
Liiankin hyvin! 😉 Mietinkin vain, että koska jotain konkreettista tapahtuu. On tämä tunne niin vahva.
Se on niin totta toivottavasti hyvinkin pian
Pus Pus😘😂
No hyi en halua sulta koronaa!!!!
Mä voisin häneltä ottaa mitä vaan jos hän olisi oikea😊
Mitä Aapoko se täälä? 😂😘
Minua ainakin ahdistaa, ihan kuin haluaisit kontrolloida minua.
Haluan olla vapaa.
Vastaamattomuus todistaa sen, haluat kontrolloida minua.
Mä laitan hanttiin.
Sitäkö se on tuo kumma kuumotus jota yhtä äkkiä aloin tuntemaan, kuin joku hyväilisi mua, mutta ketään ei näy...
Niinhän sitä sanotaan jos kuumottaa joku ajattelee sinua oisko näin tiiä sitten
Tissiposkille ja korvien punoitukselle on tuo syy? Äsken niin oli taas. -sivusta.
Tunnen! Tunnen tunnen!
Tunnen! Tunnen tunnen!
Mä en tunne nyt. Olen vähän kärttyisellä ja kireällä tuulella, se estää. Ikävä on.
Oletko tietoinen että rakkaus saa ihmiset kärttyiseksikin kun on ikävä toista
Kyllä mä ajattelin, että tämä kärttyisyys on vähän jotain toivottomuutta sen toisen suhteen. tai sitä ikävää just.
Se on justiinsa sitä koska tiedostan itsessäni nuo piirteet eikä se ole helppoa. Mä ärjyn kaikille kun on kova ikävä ja johtuu siitä että haluaa toisen luo niin paljon
Sama se on mulla. Tunnistan tuon mitä kirjoitat itsessäni.
Pitäskö tehdä jotain kuitenkin? Vaikka mikä mä olen neuvomaan kun itekki jumissa mutta sillä se helpottaa tiiän sen myös itse
Pitäs pitäs. Olen monta kertaa päättänyt, että nyt on aika. Ja sitten se aika taas meni. Tottakai jotain pitää jo tehdä ja pian.. :)
Huomaatko että sinua vedättää nainen joka esiintyy miehenä
tyhymä harhanen pois siitä
En
No nyt ehkä vaistoan mut se on ohimenevä tunne
En vaistoa,ei hän ajattele minua.
Ajattelen jotain naista, katselen hänen kuvaansa.
Tietysti tunnen usein kun mun vaimo ajattelee mua😉
Miksi olet M noin epävarma ukostas?
Buahhahhaha saat mun narsku ukon ihan milloin vaan, mulla on tiedossa rakkaudellisempi yksilö.. ole kiltti ja tule hakemaan tuo ukko, pakkaan valmiiksi sen laukut ja annan myös potkut persuksiin samalla ja saat sitä mitä tilaat. Kaikkea hyvää teille, koska toisenne olette ansainneet! Terv M nainen .... taitaa Ässä olla ruudun toisella puolella vai lienekö hänen alteregonsa.....olenko oikeassa vai väärässä.....
Mikälie sai tarttumaan kännykkään. Puuhakas päivä on ollut, ja vähän aikaa sitten tulit mieleen. En ehtinyt heti vastata kun piti ensin laittaa lapsille ruoka.
En ehtinyt vastata? Et sitten kertonut sitä soittajalle vaikka tekstarilla vaan tulit tänne anonyymisti kertomaan. Mikä näitä ihmisiä vaivaa? palstalle on päästävä vastaamaan vaikka toinen soittelee livessä??
Ärtyisyys, tunnistan. Rakastuin joitain vuosia sitten. Ihan ensialkuun hän huomioi minua. Sitten hän muuttui kylmän viileäksi ja tylyksi. Vältteli aikansa, ennen kuin aloimme tapailun. Tuossa alussa, kun koin torjuntaa häneltä, aloin voimaan pahoin. Olin siihen asti kestänyt aika hankalan duunikaverini, mutta kun meni hermot, annoin palaa. Reilu kuukausi tuosta ensi tapaamisestamme, jouduin vaihtamaan työpistettä.
Olin aivan myyty jo tuolloin, ei kai sille oikein mitään mahda. Ei kukaan valitse sellaista tunnetta tieten, jos olisi vain jokin keino välttää se. Tiedättekö sen olotilan, kun tapaatte jonkun ja tuntuu kuin olisitte löytäneet sen mitä olette koko ikänne kaivanneet (tiedostamatta sitä)?
Juuri sellainen on minun tunteeni ollut eka hetkestä lähtien
Tältä musta tuntuu nyt:
"sen olotilan, kun tapaatte jonkun ja tuntuu kuin olisitte löytäneet sen mitä olette koko ikänne kaivanneet (tiedostamatta sitä)? "
Juuri näin...
En koska ei ajattele ei ole koskaan ajatellut.
VAISTOAN...;)
Hyvä koska en muuta nykyään teekkää
Nukuthan välillä, hyvää yötä😴
Aika vähän, kun ajatukset pyörii päässä ja valtava halu koskea toista eikä pysty
Uuteen päivään toiveikkain mielin
🌛☀️
Niinpä😊 toivottavasti se joskus toteutuu
Kyllä
Haistini toimii moitteettomasti vielä.
Olisin vaistonnut jos olisit ajatellut mua, nyt kun en vaistonnut mitään ajattelit taaaaaaaas jotakuta muuta.
Kyllä, tunsin painetta peräreijässä ja vaistosin että TAAS aattelet mua
Kräääää, öitä.
Voikko aatella vähä vähemmä ni saisin taukoo tost korvie soimisest. Kiits!
Voisitko ite, vaihtaisin mielellään pelkkään korvien soimiseen tän olon, jatkuva kuumotus
Ole onnellinen kuumotuksesta, jossain vaiheessa se loppuu ja alkaa viha tunteet.
Kokemus puhuu.
En usko, että tuollaista voi vaistota (jos ei sillä hetkellä näe sitä toista ihmistä)...
Ei niin.
Voitko ajatella minulle paremman mielen kuka ikinä oletkin. Lupaan vaistota sen.
Yhden kaunan ajoin jänikseen. Jotain haikua oli myös. Jänis jäi auton alle.
Tällä hetkellä hän ei ajattele mua yhtään. Toivottavasti iltapäivällä.
En voinut ku nukuin :D
Voihan nukkuessakin ajatella. Myöhemmin hän ajatteli, tunsin sen.
Olen ihastukselleni viestissä kertonut että VAISTO TOIMII AINA 😘
Yleensä näin mutta vaistoan nyt jotain ihan muuta😇
Hyvä kerroppa nyt mitä vaistoat katsotaan ootko oikeassa
Joku toinen kiikarissa?
Eip
Mitäs sitte🤔
En nyt vaistoa.