Ai miten mukavaa, kun kesä lähestyy ja ilmojen lämpemisen myötä saa heittää vaatteet pois ja touhuta ulkonakin luonnonmukaisesti.
Mikäpä sen mukavampaa?
Naapurin kalamieskin tuntuu pitävän, kun vaimoni rannalla käyskentelee ilman rihmankiertämää. Harmi vaan, kun tämä korona-aika on nyt menossa. Olisi voinut huikata hänet vaikka kaffeelle. Mutta ainahan juttusille sopii poiketa, kunhan muistaa pitää sen parin metrin välin..
Kesäaika alkanut ja kohta alkaa nakuaika.
17
1380
Vastaukset
- Anonyymi
No mikä ettei. Kyllähän naapuriin......
- Anonyymi
Käytännössä sisällä koronaa paossa.
- Anonyymi
Varovasti ensin ettei terska pala jos sattuu olemaan ymparileikattu
- Anonyymi
Just näin.
Nimim. "liikkuvat" takana
- Anonyymi
Kyllä mukavaa kun aurinko rupeaa lämmittämään...itse keski-suomessa ok.talossa otan nakuna aurinkoa ja olisin halukas siihen mukavan kaverin-porukan kanssa jossain hyvissä paikoissa. Olen 53v bi-m posliini ja tykkään näytellä ja en heti hätkähdä ...
- Anonyymi
NudeBi kirjoitti:
Meillä vois olla kivaa yhdessä. Otettais aurinkoo... nakuina...
Kyllä...reilusti rasvaa ...
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä...reilusti rasvaa ...
Huh Huh ... Toinen olis ruskea ja toinen aivan valkoinen?
NudeBi kirjoitti:
Huh Huh ... Toinen olis ruskea ja toinen aivan valkoinen?
Mulla alkaa jo ... pelkästä ajatuksesta, kuinka ihanan vapauttavaa nudismi on.
Suomessa en ole harrastanut, mutta Pärnussa ja Inglesissä sitäkin enemmän. On se aika kivaa touhua, kun sen oikein oivaltaa. ; 9Anonyymi kirjoitti:
Kyllä...reilusti rasvaa ...
Kerro mistä päin olet. Älä kerro paikkakuntaa, mutta vaikka joitain paikkakuntia lähettyviltä. Jos et liian kaukana ole, niin voitaisiin joku viikonloppu ottaa aurinkoa yhdessä ja suunnitella tulevia reissuja?
Kuinkahan voisin saada sinuun yhteyden? Se on pulmallista?- Anonyymi
Hei! Missäpä otettais nakuna aurinkoa yhdessä. Olen biukm myöskin k-suomesta. Esittelen ja katselen mielelläni. Ja muutakin. Onko sinulla kik? Miten saan sinuun yhteyden?
- Anonyymi
Ei oo kikkiä eikä spostiosoitekaan toimi.
NudeBi kirjoitti:
Huh Huh ... Toinen olis ruskea ja toinen aivan valkoinen?
Laita nude meiliä....
[email protected]
- Anonyymi
Kyllä se nyt on parasta nakuaikaa , 28 varjossakin eikun pappilanniemeen nakuilee ,heti oitis .
- Anonyymi
Kyl se on nyt parasta nakuaikaa läähätän ja läkähdyn .
- Anonyymi
No tää nyt ei ole sen kummemmin naturismia, mutta kiva kokemus. Olin tänään Lahdessa Paavolan citarin parkkipaikalla kahden paikkeilla seisoen auton vierellä odotellen kun vaimo poikkesi ruokaostoksilla ja katselin aikani kuluksi ohikulkijoita. Edestäni meni jalkakäytävä ja pyörätie. Vasemmalta Aleksanterinkadun suunnalta tuli hitaasti mustaan lyhyeen mekkoon pukeutunut tummatukkainen nainen polkupyörällä ohjaten toisella kädellä ja toisella piti mekonhelmasta kiinni. Vilkaisi välillä alas kuin varmistaakseen helman olevan sopivasti. Lähes kohdallani nainen joutui väistämään paria eteen törttöilevää jalankulkijaa ja ottamaan molemmin käsin ohjauksesta kiinni ja silti oli kaatua. Tuossa vaiheessa mekon helma nousi vatsaa vasten paljastaen, että nainen pyöräilikin ilman pöksyjä pillu täysin paljaana. Nainen joutui pysähtymään laskeutumaan pyörältä ja helma pysyi ylhäällä, jolloin minulle avautui ihan hyvät näkymät tummakarvaiseen upeaan pilluun kirkkaassa auringonpaisteessa. Nainen kääntyi hieman, korjasi kassia tarakalta, huomasi lopulta mekonhelman olevan ylhäällä ja pillunsa paljaana, painoi helman alas, vilkuili ympärilleen ja huomasi minut aivan läheltään auton viereltä. Vilkutin iloisesti, lähetin lentosuukon. Noustessaan pyörän päälle nainen heilautti hämmentymättä hymyillen kättään ja jatkoi matkaansa. Kyllä kesä ja helle on mukavaa aikaa.
- Anonyymi
On se mukavaa käydä rannoilla nakuilemas .
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?944182- 272285
- 2002136
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell1011952PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä
Toivottavasti on s i n i v u o k k o nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w3941744- 1431337
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale1001249Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi
Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.321045Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen
Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha72956Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?78815