Uudenmaan sulkeminen on osoittanut ja tuonut esiin sen, miten paljon muualla Suomessa ja eritysesti Lapissa asuvat vihaavat ja inhoavat uusmaalaisia. Kannustankin kaikkia , ettemme matkustaisi Lappiin lomailemaan ainakaan pariin vuoteen. Omille mökeilleen halajavat voisivat myös hankkia kaiken mökeillä tarvitsemansa asuinpaikkakunnaltaan.
Boikotti voimaan
Anonyymi
356
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Joo, jokainen juppi myy lasketteluvälineensä, ja jättää pohjoisen raiskatut tunturirinteet rauhaan. Olisi mahtava palvelus maisemalle!
Eipä ne Uudenmaan jupit yksistään ole sitä koronaa levitelleet. Ollut runsaasti uutisointia kuinka ulkomailta palaavat, maakunnista kotoisin olevat reissaajat ovat linja-autolasteittain vierailleet liikenneasemilla tuomassa "tuliaiset" hyvin monelle paikkakunnalle.
Parhaani mukaan ollaan lähdetty aina kohti etelää, ei pohjoista, ja sama linja jatkuu. Pohjoiseen ei haluta etelän matkailijoita, mutta varmasti kelpaa etelän verorahat sitten työttömyyskorvauksiin ym. tukiin. Mun puolesta voitte pitää tunkkinne.