Nyt veikkauksia mitkä (huittisissa toimivat) firmat menee koronan takia nurin?
Konkurssi-lotto
Anonyymi
191692
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Käännetään kysymys päinvastaiseksi.
Mitkä eivät mene?
Lienee helpompi näin.
Paskanlevittäjät.
No en usko että ainakaan artemia tai Nikkanen menis nurin. Sen sijaan satulinna ja friitser vois olla uhan alla. Se pickpayhin muutto taisi olla jo lopun alkua.
Taitaa tulla näille parille 0 0 näissä karkeloissa...
No pitäs sen nyt jo järkeen käydä jos myydään ns parempaa niin ei oikeen sovi eläketarjous marketin kylkeen!
Lietteenkuljetusalalla tilaukset ovat nousseet tasaisesti jo helmikuulta alkaen. Asiakkaat pyytävät tulemaan saman tien isolla kalustolla pihaan, koska tuotetta on heillä valmistunut ennätysmäärät tänä keväänä.
Valtiovalta uskaltautui sulkemaan kaikki kahvilat ja ravintolat toukokuun loppuun saakka. Lietteenkuljetukseen toimialalle ministeriöistä ei uskalleta edes soitella. Eikä varsinkaan uskalleta tehdä mitään rajoituksia.
Hyvin hoidettu lietetuotanto ja tehokkaat lietekuljetuksen jekeluketjut, ne ovat täysin puhtaita ja koronavapaita suomalaisia elinkeinoja.
Kaikki ne firmat jotka olivat jo ennen koronakriisiä maksuvaikeuksissa.
No ei ainakaan maajussit, koska saavat niin hyvät tuet tästäkin. Ja onneksi hyvä palkkaisilla lusmuillakaan ei ole hätää.... niin kuin tiedätkin.
Seurahuone ainakin, mahtaako kesportillaka kovin hyvin mennä, keilahalli ehkä (toivottavasti ei) sanikirppis ja ehkä pari kampaamoo
Ainakin joku ravintoloista, kebappipaikkaa veikkaan. Kenkäkauppa, siellä muutenkaan ketään käy. Sit se ynsee vaatekauppias sais kans lopettaa.
Jaa niin juu-oikeessa oot..
ne on noi kaupunkiruusut.
En kestä sen kenkäkauppaan teko pirteyttä enkä sitä ihmeellistä hyminää. Sit taas tää satu kauppias taas vois ees yrittää olla ilosempi ja hymyilevämpi edes joskus. Saatanan nolot ja toinen toistaan mukahauskemmat videot tuntuu vievän ajan oikeelta kaupan käynniltä.
Onko PK yrityksille tulossa valtion puolelta mitään tukiaisia vai meneekö tuet suuryrityksille ja kunnat avustavat PK-yrityksiä? Onko Huittisten kaupungilla varaa tukea yhtään ketään? 😁
Köysikaupoillekko tässä pitää pienyrittäjien lähteä kun ei kuitenkaan pää kestä tulevia rahavaikeuksia?
2000€ on jaossa jokaiselle pienyrittäjälle, kyllä sillä viikon kaks pärjää
Ei ole lähellekään jokaiselle tarjolla. Noita yksinyrittäjien yrityksiä on 200.000 kappaletta, ja vain noin neljännekselle mahdollisesti jaetaan noita 2000 € ruokakuponkeja.
Pelikoneet kun aukee niin yksityisyrittäjiä on runsainmäärin,siis muutaman tonnin avustus myös heille.
Kyllä, töpöhänälle avustus ehdottomasti.
Kauppalehti sen jo kertoi..
No ei kyl kertonu...