Miksi Polo ei myy

Kyseessähän on varsin mainio pikku kinneri. Hyvää vw laatua, ryydikäs TSI kone ja valinnainen DSG vaihteisto. Hyvää saa halvalla kun valitsee Polon!
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Järkevä jättää dsg:n ottamatta
Eikä polo ole enää pikku kinneri. Vielä pienempi myisi paremmin koska sellaisten ostajat ajelee kaupungeissa sekä lähiympäristössä.

Äänestä

2 vuodenpäästä 10000e auto. mielunmin 2018vuoden tasan 10000e.

Äänestä

Joo, mut Audii, mersuu, Bemarii, Opelii, Volkkarii.

Äänestä

Hehe he hyvä kysymys ns retorinen kysymys hehheheh.

"Hyvää vw laatua" BUAHAHAHHAAA

"ryydikäs TSI kone" Hehh ehehhee

"DSG vaihteisto" AAAAHHH HJÄLP HJÄLP saku hyökkää auringosta pampoks klanGGGG seonnyrikki

Ei jaksa maksaa korjauslaskuja takuunalaisen auton piikkiin ei jaksa onneksi on Toyota Hybrid.

Äänestä
  • Sovitaanko, että palaat kommentoimaan vasta siinä vaiheessa, kun olet saavuttanut ajokortti-iän ja ajokortin sekä oikeasti ajanut autoilla.

    Äänestä

Suomessa ostetaan keskimäärin isompia autoja kuin muualla läntisessä euroopassa.
Pikkuautoille ei ole kovasti kysyntään kun kaupungit on meillä aika uusia ja siksi tilaa on runsaasti.
Keski- ja eteläeuroopan vanhoissa kaungeissa on hyvin ahdasta ja liikennemäärät hillittömiä. Pieni auto on on käytännön sanelema juttu.

Lisäksi Polo on kallis.

Äänestä

Minä ostin Polo vuosimallia 2018 ja olen varsin tyytyväinen autoon. Polossa litrainen TSI-moottori riittää suomen nopeusrajoitetuilla teillä oikein hyvin. Tämä minun autoni on manuaalivaihteinen, joten DSG:stä en osaa sanoa mitään.

Kokeilin myös Yarista mutta onhan Polo hiukan hienostuneempi kulkine. Paljon parempi laatuvaikutelma ja turbokone tekee likkumisesta vaivatonta. Pisteet Pololle!

Äänestä

minulla oli 75hv parjasin silla oli 2 vuotinen myin rintajoulille 9700e tsi parenpi ja kallinpi.

Äänestä

Kyllähän se myy, Polo Sport ainakin, laitan sitä kainaloihin joka aamu.

Äänestä
  • Minä harrastan golfia. Muutoin olen huono siinä mutta 19 reikä hairy hole menee aina nappiin!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Minä harrastan golfia. Muutoin olen huono siinä mutta 19 reikä hairy hole menee aina nappiin!

    Leikki sikseen. Ostin kanssa Poloisen vuosi sitten. Tein kattavan vertailun eri pikkuautojen kesken ja päädyin poloon koska se oli selkeästi parhaimman tuntuinen. Laatuvaikutelma oli paras.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Leikki sikseen. Ostin kanssa Poloisen vuosi sitten. Tein kattavan vertailun eri pikkuautojen kesken ja päädyin poloon koska se oli selkeästi parhaimman tuntuinen. Laatuvaikutelma oli paras.

    Kiinnostuin tuosta uudesta Polosta sen tullessa markkinoille.
    En kuitenkaan ostoaikeissa ollut, talossa oli kuitenkin varsin tuore auto silloin.

    Jotenkin unohtunut koko Polon olemassaolo?!
    Tässäkin pelaa suurten numeroiden laki. Toyotaa ostetaan kun sitä on koko ajan näkyvillä.

    Äänestä

Onkos Yaris niin paljon parempi auto kuin Polo kun se myy moninverroin enemmän. Euroopan tasolla tosin Polo taitaa myydä Yarista enemmän mutta miksi Suomessa tilanne on toisin?

Äänestä

Tässä kokoluokassa paras on polo ja jos riittää 75hv niitä saa 10000e hyviä vähän ajettuja poloja on hyvä auto ja riittää 75hv.

Äänestä
  • Minusta Poloon paras moottori on 1.0 TSI.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kyseessähän on varsin mainio pikku kinneri. Hyvää vw laatua, ryydikäs TSI kone ja valinnainen DSG vaihteisto. Hyvää saa halvalla kun valitsee Polon!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu