Kun koittaa startata niin,mittarin valot vain himmeentyvät. 20-30 kertaa kun koitaa niin starttaa. on kaksi(2) vuottavanha startti.
carinan startti
5
1001
Vastaukset
- Anonyymi
Olisko startin Bendix-laite jumissa, se ei kytke startin hammasratasta kunnolla vauhtipyörälle? Kuuluuko startista mitään ääntä?
- Anonyymi
Akku voi olla heikossa varauksessa tai akun kengät hapettuneina.
- Anonyymi
Akku on myös parivuotta vanha, startista kuuluu "NAPS" . Ei tee aina ,pari päivää jos seisoo niin tekee.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Akku on myös parivuotta vanha, startista kuuluu "NAPS" . Ei tee aina ,pari päivää jos seisoo niin tekee.
Vika on starttimoottorin solenoidin kosketuspinnat, ne on vaihdettava uusiin, ne voi itse tehdä paksusta kuparilevystä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vika on starttimoottorin solenoidin kosketuspinnat, ne on vaihdettava uusiin, ne voi itse tehdä paksusta kuparilevystä.
Jos ei viittti itse tehdä niin tossa on valmiit :
https://www.motonet.fi/fi/varaosatuote/115992/711556?ajoneuvo=573
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2417487Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1393921Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1172188Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy261497- 441473
- 331372
Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3411190Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.1411002Milloin palaat
Odotan niin kauan kun vaan jaksan toivoa. Tiedät että sua jäi joku ikävöimään. ❤️23938Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!
Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä7917