Kun koittaa startata niin,mittarin valot vain himmeentyvät. 20-30 kertaa kun koitaa niin starttaa. on kaksi(2) vuottavanha startti.
carinan startti
5
1017
Vastaukset
- Anonyymi
Olisko startin Bendix-laite jumissa, se ei kytke startin hammasratasta kunnolla vauhtipyörälle? Kuuluuko startista mitään ääntä?
- Anonyymi
Akku voi olla heikossa varauksessa tai akun kengät hapettuneina.
- Anonyymi
Akku on myös parivuotta vanha, startista kuuluu "NAPS" . Ei tee aina ,pari päivää jos seisoo niin tekee.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Akku on myös parivuotta vanha, startista kuuluu "NAPS" . Ei tee aina ,pari päivää jos seisoo niin tekee.
Vika on starttimoottorin solenoidin kosketuspinnat, ne on vaihdettava uusiin, ne voi itse tehdä paksusta kuparilevystä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vika on starttimoottorin solenoidin kosketuspinnat, ne on vaihdettava uusiin, ne voi itse tehdä paksusta kuparilevystä.
Jos ei viittti itse tehdä niin tossa on valmiit :
https://www.motonet.fi/fi/varaosatuote/115992/711556?ajoneuvo=573
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle162206Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom671509Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1061450Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A61332Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681295Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001194Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell741148Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.331115Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥311077En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?521046