tätä meillä

Anonyymi

Paha kuulovamma. Se on tehnyt hänestä äreän, jatkuvasti on kaikki vialla. Ei edes halua kuunnella mitään. Eli mikään ei kiinnosta.

Mihinkään ei kotona osallistu, kuitenkin osaa jatkuvasti moittia. Pinna on tässä kireällä, kuitenkin olen yrittänyt pitää kaiken sisälläni. Ja miettinyt olen paljon, miten mennä eteenpäin. Kun käydään tutkimuksissa, siellä mitataan mittareilla laitteita, mutta sekin tapahtuu täysin hiljaisessa huoneessa, eihän se säätö siten voi mennä oikein.
Koskaan ei oteta huomioon jaksamista, kukaan ei kysy . Minusta jokainen vammainen tarvitsee noiden mittausten lisäksi henkistä huoltoa. Sitä vammainen ei hyväksy kotiväeltään, vaan riehuu ja huutaa heille pahaa oloaan ja alistaa kaikki sellaiseen elämään joka ei ole todellista. Missään ei saa olla ääniä, laitteet vääristävät äänet, tehkää jotain, sillä kohta on perheen jäsenet vietävä kaikki hoitoon, kun jatkuvasti kuulematon moittii, kiroilee ja ei siedä minkäänlaista keskustelua mistään, kaiken pitäisi mennä miten hän haluaa.

Todella väsynyt läheinen

1

137

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      kuulon alenema/vamma... ??
      aiheuttaa ärtyytymistä!!
      kuulo testiin josvain mahdollista...`??
      apua löytyy kuhan seurantaan...???

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      21
      10895
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      40
      8177
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      123
      5221
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      143
      3636
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3558
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      35
      3514
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      33
      3147
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      55
      2509
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      35
      2001
    10. Miltä mahtaa tuntua

      Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
      Tunteet
      28
      1786
    Aihe