Myös Suomi ja Oulu mukana 1600:n yksintulleen taakanjaossa
Kreikan saarilta? Lähde :
https://www.europaportalen.se/2020/04/ensamkommande-flyktingbarn-flyttas-fran-grekiska-lager
Kreikan saarilta? Lähde :
https://www.europaportalen.se/2020/04/ensamkommande-flyktingbarn-flyttas-fran-grekiska-lager
Vastaukset 5
Vanhimmat
Oulu on hyvin sitoutunut tähän suunnitelmaan jo etukäteen:
https://www.kaleva.fi/uutiset/kotimaa/vastaanottoyksikon-johtaja-maahanmuuttovirasto-on-valmiina-vastaanottamaan-turvapaikanhakijoita-kreikasta-mikali-toimeksianto-tulee/838150/
Antikainen: Miksi hallitus miettii turvapaikanhakijoita eikä keskity suomalaisten pelastamiseen kriisin keskellä?
Turvapaikanhakijoiden vastaanotosta aiheutuvat kustannukset ovat tämänkin vuoden talousarviossa yli 117 miljoonaa euroa. Kun suuri joukko suomalaisia on jäämässä työttömäksi tai lomautetuksi, maallamme ei ole varaa ottaa ulkomailta elätettäväksi henkilöitä, joilla ei ole edellytyksiä työllistyä ja elättää itseään Suomessa!
Hallitus kaavailee muutoksia turvapaikkarahaston käyttöön – Välimeren turvapaikanhakijoiden vastaanottoon tarvitaan 13 miljoonaa euroa
Turvapaikanhakijoille on suunniteltu sisäministeriön mukaan koronatestejä, joita tehtäisiin Kreikassa paikallisten viranomaisten toimesta.
Mitä siellä hallitusohjelmassa sanotaan:Vieraslajeista?
Sakon uhalla ne on hävitettävä,koska ne on uhka koko Suomelle ja evoluutio kehitykselle!
Kuolemanpartiot lähtenevät kohta liikkeelle.