Venäjän korona-apu Italialle oli kaikkea muuta kuin hyödyllistä. Venäjältä tuli lentokonelastillinen tiedustelijoita ja sotilaita muutaman lääkärin lisäksi.
Tulee hakemattakin mieleen Krimin vihreät miehet ym hybridit.
Näin sitä EU:ta yritetään murtaa sisältäpäin kaiken muun lisäksi.
Toivottavasti Suomen valtiovalta ei ole liian sinisilmäinen ja punahuulinen tässä suhteessa.
https://www.uusisuomi.fi/uutiset/italia-ja-venaja-ajautuivat-rajuun-sanasotaan-koronaviruksen-takia-kaivatte-omaa-hautaanne/02089b93-e8fc-4e59-a14a-478814f100b4
Varokaa Venäjän korona-apua - sotilaita tulossa
7
56
Vastaukset
- Anonyymi
Ennenvanhaan, ennekuin lentokoneet on keksitty, oli merirosvoutta!
Nyt hallitukset ovat ryhtyneet ilmarosvoukseen , Ranskan Macron rosvosi Italiaan ja Espanjaan menevät hengityssuojaimet. Tsekki taisi kaapata yhden lastin jne.
Venäläinen tuo lastin perille, siis luotettava.
Vähissä on valtiomiehet kuten Putin, Erdogan, Duerte ; Kim Pohjois-Korea, niin
näitä tosi miehiä on vähän. Unkarin Orban pitää kansansa puolta hyvin.
Puolaa, Tsekkiä, Unkaria, näitä maita suomalaiset mepit, joita pidän roskasakkina sanan merkityksessä, haluaa näitämaita taloudellisesti rangaistavan.- Anonyymi
trolli se jaksaa yrittää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
trolli se jaksaa yrittää.
Trollin pitää todella katsoa sitä miten suomalaiset ovat ulkoistaneet elämänsä Kiinan ja jonkun muun maan varaan. Trollia ihmetyttää jopa se että ukrainalaista työvoimaa pitää tuota tänne koska kotimaiset eivät osaa maataloustyötä.
Trolli on ihmeissään siitäkin että saksilainen myö japanilaiseen autoon vara-osia neljäsosalla
siitä mitä suomalainen. Mutta tämähän ei ole trollin häpeä.
Näin trollina on ihan kiva tarkkailla maailman menoa.
Kiitos trollittelusta!
Venäjä on härski häirikkövaltio, Omat asiat ovat pielessä ja se haluaa, että muillakin menee huonosti.
Luulenpa kuitenkin, että vain Venäjälle ja Putinin regimelle käy huonosti.- Anonyymi
Näyttää kyllä nyt siltä että meillä, Maailman onnellisempien ihmisten valtiossa on asiat
melko pahasti pielessä.
Mistähän moinen johtuu? Onko tuo Putin niin taitava ja ovela että on saanut suomalaisen olotilan järjestelyillään tähän?
Trolli vaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näyttää kyllä nyt siltä että meillä, Maailman onnellisempien ihmisten valtiossa on asiat
melko pahasti pielessä.
Mistähän moinen johtuu? Onko tuo Putin niin taitava ja ovela että on saanut suomalaisen olotilan järjestelyillään tähän?
Trolli vaan.Venäjän natsimiliisit pahoinpitelivät lääkäri Anastasia Vasiljevan, joka oli arvostellut Kremlin hallintoa heikoista toimista pandemian hillitsemisessä Venäjällä.
Fasistisella Venäjällä trollitoimiston pystyssä pitelemät kulissit ovat tärkeämmät kuin todelliset toimet ihmisten auttamiseksi.
Venäjällä ei asu onnellinen kansa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Venäjän natsimiliisit pahoinpitelivät lääkäri Anastasia Vasiljevan, joka oli arvostellut Kremlin hallintoa heikoista toimista pandemian hillitsemisessä Venäjällä.
Fasistisella Venäjällä trollitoimiston pystyssä pitelemät kulissit ovat tärkeämmät kuin todelliset toimet ihmisten auttamiseksi.
Venäjällä ei asu onnellinen kansa.Sinulla on syytä uskoa kuin Hitlerillä ettei Venäjällä sinun mielestä ole mitään hyvää.
Mutta muuan Hitlerin armeijan marsakka totesi: mitä meille on sanottu Venäjästä
ennen sotaa on täyttä roskaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1921368
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138903- 85862
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?52761- 51758
Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t253637Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä320614Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,7595Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55589- 53584