Niinistö luonnehti - aivan oikein - vainoharhaiseksi "vastuullisen median" nostamaa kohua nyrkkityöryhmää koskeneen ehdotuksen jälkeen.
Ylen uutisissa ja nettisivuilla on tämä presidentin puheenvuoro jätetty täysin ilman huomiota.
Hyvin erikoista, että "vastuullinen media" sensuroi presidentin puheenvuoron totaalisesti.
Mikä on tämän operaation tarkoitus ? Kuka on sen määrännyt tehtäväksi ?
Onko sippilän myllykirjeet talouskähmintöjen julkisuuteen tuonnin jälkeen luoneet sananvapauden mallimaassa sen suurimpaan mediaan pelon ja itsesensuurin ilmapiirin ?
Yle sensuroi presidentin puheenvuoron
5
53
Vastaukset
Yle sensuroi paljon. Ylen pitäisi ollauskottavin ja laajin tarjonta, koska se ei ole mainostajien mieliputeestä kiinni, rahat tulee automattiseti verovaroista.
Sitä hieman mietin , haastattelija Eeva Lehtimäki oli hieman väsyneen näköinen, oliko alkava Korona. toivotaan että ei ollut, se olisi ollut tosi tyrmäävää.
Haastattelu oli juuri "väsähtäneisyyden" takia todella asiallinen."Hyvin erikoista, että "vastuullinen media" sensuroi presidentin puheenvuoron totaalisesti. "
Ehkä pressa ottaa Sipilästä mallia ja pitää puheen :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))- Anonyymi
räkäpää kirjoitti:
….ja pressahan piti :-)
Pressa on 50-lukuinen kalkkis.
Näkyy joka paikassa.
Vaimo(ke) on katalogista, oma naama vahakabinetista, vallanhimoisuus kumuloituu toisella kaudella, ahneus vie voiton ja pelko omasta kuolemasta tappaa koko maan. Anonyymi kirjoitti:
Pressa on 50-lukuinen kalkkis.
Näkyy joka paikassa.
Vaimo(ke) on katalogista, oma naama vahakabinetista, vallanhimoisuus kumuloituu toisella kaudella, ahneus vie voiton ja pelko omasta kuolemasta tappaa koko maan.näin on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html514287Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o2424082Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1353178Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat183142Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis653024Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos752799Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien982483Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana1282195- 472072
- 241790