Kankaanpäässä, ei taida olla mikään kiinni, vaikka coronaa
Kuntosalit näyttää olevan auki ihan normaalisti
Anonyymi
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Baarit ja ainakin muutama ravintola on kiinni.
Ai niin, myös kirjasto on suljettu.
Tää kyläs ei kyllä paljon on varaa röyhistellä ravintoloilla,kun ennen koronaa keskustas on yksi pieni hikinen pubi iltapäivään asti ,ja toinen ravintola on auki iltaisin ja aina välillä kiinni, ku vaihtaa omistajaa,ja aina päälle tehdään kova remontti. Niin ja yksi pubi on kyllä hyvä paikka vanhan diskon alhaalla,mutta siinäne sitten on. Kaikki kyllä muuttuu muuallakin,mutta kun muisteleeKankaanpäätä Kestituvan aikoihin,niinkyllä ne ajat on ohi, vaikka vois kuvitella nykyaikana että silloin oli touhut olematonta raflois.
Aika käsittämätöntä että kuntosalit pitää edelleen ovensa auki, pahimpia viruslinkoja mitä olla voi. Pitäis edistää terveyttä, edistääkin sairautta. Varmaan jokin mummo tehohoidossa kiittää kun ei välitetä ja tuijotetaan vain omaa napaa.
Tuollahan koko homman juju on hikoilla, huohottaa ja röhiä ja tarttua kahvoihin ym. mihin muut on koskenut. Pahimpia viruslevittäjiä mitä olla saattaa. Ryhmäliikuntaakin on pidetty ihan hiljattain vielä.