Miten hoidatte päänahan hilseilyä?
Päänahan hilseily
11
968
Vastaukset
- Anonyymi
Hilseilyyn tarkoitetulla lääkeshampoolla.
- Anonyymi
Koettakaa kookosöljyä. Hierokaa hiuksiin ja päänahkaan. Suojatkaa muovipussilla ja myssyllä. Antakaa vaikuttaa yön yli ja noraalipesu.
- Anonyymi
Nyt meni kyllä yli hilseen tämä kysymyksesi.
- Anonyymi
Rapsuttelen hilseet kynnellä tai kammalla pois.
- Anonyymi
Kannattaisiko pyytää lääkäriltä resepti esimerkiksi salisyliinihappo -liuokseen? Onko teillä psoriaatikoilla mitään lääkkeellistä liuosta päänahkaan? Täytyisi saada joku sellainen, mikä ei tekisi hiuksia heti rasvaisen näköisiksi.
- Anonyymi
eikä vain joku vaan Diprosalic.
- Anonyymi
hilseshampoo
- Anonyymi
Itse pidän hiukset mahdollisimman lyhyenä. Kun ajan hiukset millin sängeksi niin ei mene kauan, kun päänahka on terve. Mikäli lyhyt hiustyyli sopii tyyliisi niin kannattaa kokeilla.
- Anonyymi
K2 D3 vitamiinien yhdistelmä auttaa.
- Anonyymi
Ei auta oikein mikään. Kortisonilious Bemetson auttaa noin viikossa ja sen lopettaessa alkaa 3 päivän päästä uudestaan. En tiedä onko tämä seborrea vai sekä että aiemmin oli todella rasvainen ja nyt pelkästään kuiva. Kosteusvoiteilla saa vain hilseen irroitettua muttei lopetettua muodostusta. huoh. Mitähän sitten? L-glutamiini vielä kokeilematta.
- Anonyymi
Ducrayn kertyol pso shampoo ei vaikuta niin paljoa että kannattaisi käyttää. Ulkomailla suositellaan "coal tar" shamppoota. Saakohan suomesta vastaavaa esim neutrogenan t geliä? Onko kokemuksia tuosta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Petteri Orpo on satusetä
Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi743328Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj943102SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis1783045- 1422482
Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta
Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä452400Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis2062227Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle
Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi552177Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana
Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "132041Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li391760Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön4021719