koeajettua tuli 450 ktm.se oli kevyt käsitellä jousitus toimi kuin ajatus kaasu toimi tyyliin on off,vääntöä löytyi joka vaihteella heti alhaalta lähtien no tietysti pito ei ollut paras mahdollinen jäällä.eli nyt kun tiedän millainen se on.
voisko viisaat kertoa miten erillaista on 525ktm ajaa?
vielä 450 ja 525
5
1127
Vastaukset
- 450
No se on sil tapaa erilainen jotta tuppaa jo keulakin siinä nousemaan sitten herkemmin. Sitä raskaampi mitä pienemmälle baanalle mennään ja alkaa väsymään. Hyrrävoimat vaikuttavat uskomattoman paljon vaikkei painoa juurikaan ole enempää. Ei se oikein, ei se oikein...
- tietämätön1
mitenkä isommalla tiellä 450 pärjää?
ajattelin kumminkin vähä pidentää välityksiä miten väännön laita vieläkö riittää? - 450 EXC
tietämätön1 kirjoitti:
mitenkä isommalla tiellä 450 pärjää?
ajattelin kumminkin vähä pidentää välityksiä miten väännön laita vieläkö riittää?En ole tykännyt tien päälä tosta omasta 450:sta, tuntuu että kaverit menee 500:lla oikeelta ja vasemmalta ohi 80-90 vauhdista kiihyttäessä. Ja kierrokset on aika isot jos sataa ajat, huoltoväli on aika lyhyt mun mielestä. Mutta kestänyt on nyt 3000 km tien päällä ajoa.
- EXC
tietämätön1 kirjoitti:
mitenkä isommalla tiellä 450 pärjää?
ajattelin kumminkin vähä pidentää välityksiä miten väännön laita vieläkö riittää?Ei nuo EXC:t ole tielle tarkoitettuja, ne on kisarasseja metsään. Ikinä et nauti matkustamisesta noilla ja se on aivan sama on alla 250, 450 tai 520. On niinkö ralliautoa ajaisi, pätkälle se haluaa sieltä tieltä vaan koko ajan. Jos meinaat allround-pyörän saada EXC:stä niin ei onnistu. Joudut ostamaan tiekäyttöön ihan toisen pyörän.
- tietämätön1
EXC kirjoitti:
Ei nuo EXC:t ole tielle tarkoitettuja, ne on kisarasseja metsään. Ikinä et nauti matkustamisesta noilla ja se on aivan sama on alla 250, 450 tai 520. On niinkö ralliautoa ajaisi, pätkälle se haluaa sieltä tieltä vaan koko ajan. Jos meinaat allround-pyörän saada EXC:stä niin ei onnistu. Joudut ostamaan tiekäyttöön ihan toisen pyörän.
touhan kuulostaa parhaalta mitä ikinä vois ajatella tie käyttöön: keulaa ja sladia joka paikassa.eihän varmaan hauskempaa vehettä tielle löydy.
nimittäin kyykky löytyy
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1986948- 1592056
- 1131698
- 511400
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️551248Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢501118Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu1001074Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?71006Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan253961- 41939