Mercedes keksi uudenlaisen hengityskoneen, valmistaa tuhannen päivätahdilla ja antaa ilmaiseksi muidenkin käyttöön
Tänään klo 17:47
Hopeanuolen moottorinkehitysyksikkö ei rakenna tällä hetkellä voimanlähteitä, vaan hengityskoneita.
https://www.iltalehti.fi/formulat/a/c925cb06-1823-42a3-a0f9-ed6944aec986
Tänään klo 17:47
Hopeanuolen moottorinkehitysyksikkö ei rakenna tällä hetkellä voimanlähteitä, vaan hengityskoneita.
https://www.iltalehti.fi/formulat/a/c925cb06-1823-42a3-a0f9-ed6944aec986
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hyvä juttu, vaikka motiivi olisi mikä.
Ite asiassa.
Tosta oli jokin päivä aiemmin juttua. Tosiasiassa mersulla purkivat brittiläisen hengityskoneen ja mallinsivat sen. Ilmeisimmin saivat lisenssin briteiltä, joten saattoivat alkaa valmistamaan sitä nopeasti. Ja valmistamiseen tarvittava tekniikka löytyi iteltä valmiina, lisäks ilmeisestikin komponenttejakin on saatavilla.
Niin, mersu ei jaa ilmaiseksi hengityskoneita, kyllä se myy niitä. Ainoastaan on lupautunut jotenkin konsultoimaan muita valmistamisesta kiinnostuneita.
Se on aika kallista seisottaa formulatallia, mutta taitaa olla hengityskonepisnes nappikauppaa, joka pikkasen auttaa asiaa. Ja tekee imagolle oikein hyvä. Että vaikkakin hyvästä asiasta kyse, idean takana kai mersun markkinointiosasto.
=DW=
Imago-motivaatio ehkä takana tai uusi lisäbisnes tulevaisuudessakin,
jos kysyntää on.