usein neljän kympin jälkeen... eturauhanen vihmoo, paikat on jäykkinä sieltä mistä ei pitäis... aikä ole sieltä mistä soisi... Naisia yritetään ymmärtää.. yritetään meitä miehiäkin.... säälikää edes meitä. ERNESTI 40
mies menee
8
870
Vastaukset
- lillasyster
Älä sure, saattaa naisetkin mennä epäkuntoon.
Jollain lirahtelee pisut pöksyyn, täytyy käyttää vaippoja. Ja joillakin voi olla jo vaihdevuosi-ongelmia. Kolotusta siellä, kolotusta täällä.
Taitaa kyllä olla niin, että naisille löytyy ymmärtäjiä enemmän. Siis naisista.
Miehet "ymmärtää" naista siten, että vaihdevuosien piikkiin saa laitettua monta asiaa.
Tai sitten ei nainen ole "saanut" tarpeeksi. Puutteessa mäkättää.
Hyvät selitykset.
Onhan niitä hyviä asioita tässä iässä vaikka mitä.
Vanhetaan me kaikki, vanhetaan yhdessä. - japanitar
toiselle, toinen toiselle..näinhän se menee:)) Niistä on kuitenkin selvittävä, koska lisää tulee....
- KalleGraniitti
Oot Ernesti kyllä viettänyt hurjaa nuoruutta ja kehoasi rääkännyt. Ettei olis vaan tuota keskikupolia kertynyt ja vihannekset jätetty lautasen reunoille. Mihin lie heppiskin työntänyt kun noin jo nyt eturauhasta vihmoo, ettet vaan olis maksullisissa käynyt? Kyllä tässä iässä pitäis olla ihan yhtä hyvässä kunnossa kuin kauniimpi sukupuoli. Pientä remppaa, mutta ei nyt mitään suurta... vielä ei kuitenkaan ole liian myöhäistä. Alko vähemmäksi, vihannesta, liikuntaa ja voimistelua. Jos ei keskikeho jäykistele niin rohkeasti Viagraa peliin. Jo alkaa taas elämä hymyilemään.
- sivusta seurannut
asiaa. Itse me voimme paljon vointiimme vaikuttaa, eikä koskaan ole liian myöhäistä aloittaa... Ei ihme, että viisikympisinä miehet näyttääkin jo ukoilta. Sympatiaa sinulle, mutta älä jää vaivojasi vaikertamaan. Ja kyllä niistä puhua saa, mieskin.
- ricksu
Toi oli hauskasti kirjoitettu,KalleG...
Ja ihan täyttä asiaa,ei siinä sääli auta :)) Seksi on todellakin paras lääke eturauhasvaivoihin,sikäli toi sun juttus on vähän tempastu mistä sattuu,ei sitä rauhanen tiedä jos isäntä makselee siitä hommasta.
Ymmärtämättömyydestä ei varmasti ole kysymys, MUTTA: ikäisemme miehet eivät helposti puhu ongelmistaan.
Siinä sitä sitten yksin ihmetellään, kun moni kaveri (yhtä puhumaton) kärsii samoista vaivoista.
Puhuminen ei poista oireita, mutta helpottaa henkisesti ja kannustaa hakemaan helpotusta lääkäristä tms. taholta, joka ei sääli vaan auttaa!
Meillä naisilla on sikäli helpompaa.?!tuskin sitä tarvitsetkaan.. ettet vaan provoilisi?
Yli 50v miehen sanomana: "nuorempana oli selkä notkea, ja mulkku jäykkä, nyt ihan toisin päin". Sekin oli "huuliveikon" sanomaa, eikä sitä otettu ihan vakavasti.
Mutta jos oikeasti, niin kyllä ymmärrystä löytyy, ja kuten todettu myös lääkkeitä on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1201301
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1221163Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta
Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä481133- 1381013
- 99853
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten317802Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82714Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54636Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist49619Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64592