Nyt on jo Suomessakin kova huuto kuinka päästäisiin taas saastuttamaan lisää luontoa. Tekemään lisää romua ostamaan ja myymään.
Rikas mies rukoili että joku kuolleista nousisi ja kertoisi hänen veljilleen, ettei heidän tarvitsisi tulla tänne helvettiin.
Isä Aabraham vastasi, heillä on Mooses ja profeetat. Elleivät he näitä usko, eivät he usko vaikka joku nousisi kuolleista ja kertoisi heille! Näin se on. Jeesus nousi ylös kuolleista, mutta maailma käyttää aikansa ihmissuvun tuhoamiseen. Katoavan perässä juoksemiseen ja Luojansa pilkkaamiseen!
Elämän Tielle lähtijöitä on surullisen vähän. Jumalan kiitos, heitäkin kuitenkin on.
Ja tulee olemaan maailman loppuun saakka. Maapallonn väestö tuhoutuu kuumuudessa jonka ovat itse saaneet aikaan ahneudellaan ja välinoitämättömyydellaan Luojansa tahdosta viljellä ja varjella maata. Maata josta ihmispoloisen kehokin on tehty.
Voi ihmistä joka Luojansa hylkää! 😥
Ei pandemia ihmiskuntaa käännä. Ikävä kyllä
4
98
Vastaukset
- Anonyymi
Ilmestyskirjakin surullisena kertoo että vihan aikanakaan eivät (monet) ihmiset tee parannusta vaikka mitä tapahtuu:
Ilm. 9:
20 Ja jäljelle jääneet ihmiset, ne, joita ei tapettu näillä vitsauksilla, eivät tehneet parannusta kättensä teoista, niin että olisivat lakanneet kumartamasta riivaajia ja kultaisia ja hopeaisia ja vaskisia ja kivisiä ja puisia epäjumalankuvia, jotka eivät voi nähdä eikä kuulla eikä kävellä.
21 He eivät tehneet parannusta murhistaan eikä velhouksistaan eikä haureudestaan eikä varkauksistaan.- Anonyymi
Jäljelle jäänethän nitä, jotka eivät kuuluneet Jeesusken jonoon, vaan siihen toiseen; - Herra Herra, mehän juusimme sinulle....
Mutta siihen, onko n'äillä, jotka turvaavat vain JUmalaan ja haulkkuvat meitä jeesusteljoiksi, mitää mahdollisuutta.
On. Jos he vaivan ajan jäkimmäisellä osalla eivät mukaudu antikristuksen palvontaan, vaan kertovat Jeesusken olevan Messias, he ottavat armokuleman heiltä ja saavat marttyyrien ylösnousun.
Siksipä Jeesus sanookin toisessa tulemisessaan, alas asti; - Löytyyköhän Maan päältä yhtään elävää uskoa?
Joten on teillä vielä toinenkin mahdollissisuus, eikä siihen vaikuta Jumala, nämä jutut onvat Jeesuksen kaikkivaltiasuuden alla.
f
- Anonyymi
Nyt kannattaa tehhä tavallista enempi niitä lapsia.
Jos ennen VL- pari teki 17 lasta, nyt on hyvä tehdä se 21, ainakin.
Nuo epäuskoiset ei älyä lissääntyä, ni nyt meillä uskovaisilla on oiva sauma vallata tämä maapallo.
Saahaan sitte kohta oman uskomme edustajat vallan kahvaan.
Ois hullun hyvä juttu kun pressana ois VL, kansanedustajat ois kaikki VL, kauppiaat ois VL, lääkärit ja kaikki terveydenhoitajat ois VL, ministerit ois VL.
Sit kaikki bussikuskit ois veeälliä. Työmatkoilla busseissa sois vain sinkkarit.
Alkon omistajatkin ois veeälliä. Perjantaipulloa hakiessa vois pyytää alkon kassalta muovipussukan lisäksi synninpäästön.
Seksikaupan pitäjät ois veeälliä. Sieltä voi rohkialla mielellä kysyä vinkkejä pettiin.
Kaikki ovi-, ikkuna-, katto-, keittiömyyjät ois veeälliä. Ain niin, nehän on jo.
Sit kaikki muutkin ois veeälliä.
Vähänkö ois ihanaa.
Siks kannattaa panostaa ihan kympillä siihen lisääntymiseen. Meillä on unelma! - Anonyymi
Mua tämä korona ei ole ainakaan toistaiseksi pelottanu eikä sitten ahistanut ollenkaan.
Ehkä sitten jos lähipiiriä rupee lakoaan tän koronan takia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 19811773
- 585549
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html462857Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k152484- 402455
Otavassa tapahtuu!
Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut342023Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,471949Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131911Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s71727- 341670