Ei pandemia ihmiskuntaa käännä. Ikävä kyllä

Nyt on jo Suomessakin kova huuto kuinka päästäisiin taas saastuttamaan lisää luontoa. Tekemään lisää romua ostamaan ja myymään.

Rikas mies rukoili että joku kuolleista nousisi ja kertoisi hänen veljilleen, ettei heidän tarvitsisi tulla tänne helvettiin.

Isä Aabraham vastasi, heillä on Mooses ja profeetat. Elleivät he näitä usko, eivät he usko vaikka joku nousisi kuolleista ja kertoisi heille! Näin se on. Jeesus nousi ylös kuolleista, mutta maailma käyttää aikansa ihmissuvun tuhoamiseen. Katoavan perässä juoksemiseen ja Luojansa pilkkaamiseen!

Elämän Tielle lähtijöitä on surullisen vähän. Jumalan kiitos, heitäkin kuitenkin on.
Ja tulee olemaan maailman loppuun saakka. Maapallonn väestö tuhoutuu kuumuudessa jonka ovat itse saaneet aikaan ahneudellaan ja välinoitämättömyydellaan Luojansa tahdosta viljellä ja varjella maata. Maata josta ihmispoloisen kehokin on tehty.

Voi ihmistä joka Luojansa hylkää! 😥

4

106

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ilmestyskirjakin surullisena kertoo että vihan aikanakaan eivät (monet) ihmiset tee parannusta vaikka mitä tapahtuu:

      Ilm. 9:
      20 Ja jäljelle jääneet ihmiset, ne, joita ei tapettu näillä vitsauksilla, eivät tehneet parannusta kättensä teoista, niin että olisivat lakanneet kumartamasta riivaajia ja kultaisia ja hopeaisia ja vaskisia ja kivisiä ja puisia epäjumalankuvia, jotka eivät voi nähdä eikä kuulla eikä kävellä.
      21 He eivät tehneet parannusta murhistaan eikä velhouksistaan eikä haureudestaan eikä varkauksistaan.

      • Anonyymi

        Jäljelle jäänethän nitä, jotka eivät kuuluneet Jeesusken jonoon, vaan siihen toiseen; - Herra Herra, mehän juusimme sinulle....

        Mutta siihen, onko n'äillä, jotka turvaavat vain JUmalaan ja haulkkuvat meitä jeesusteljoiksi, mitää mahdollisuutta.

        On. Jos he vaivan ajan jäkimmäisellä osalla eivät mukaudu antikristuksen palvontaan, vaan kertovat Jeesusken olevan Messias, he ottavat armokuleman heiltä ja saavat marttyyrien ylösnousun.

        Siksipä Jeesus sanookin toisessa tulemisessaan, alas asti; - Löytyyköhän Maan päältä yhtään elävää uskoa?

        Joten on teillä vielä toinenkin mahdollissisuus, eikä siihen vaikuta Jumala, nämä jutut onvat Jeesuksen kaikkivaltiasuuden alla.

        f


    • Anonyymi

      Nyt kannattaa tehhä tavallista enempi niitä lapsia.
      Jos ennen VL- pari teki 17 lasta, nyt on hyvä tehdä se 21, ainakin.
      Nuo epäuskoiset ei älyä lissääntyä, ni nyt meillä uskovaisilla on oiva sauma vallata tämä maapallo.
      Saahaan sitte kohta oman uskomme edustajat vallan kahvaan.
      Ois hullun hyvä juttu kun pressana ois VL, kansanedustajat ois kaikki VL, kauppiaat ois VL, lääkärit ja kaikki terveydenhoitajat ois VL, ministerit ois VL.
      Sit kaikki bussikuskit ois veeälliä. Työmatkoilla busseissa sois vain sinkkarit.
      Alkon omistajatkin ois veeälliä. Perjantaipulloa hakiessa vois pyytää alkon kassalta muovipussukan lisäksi synninpäästön.
      Seksikaupan pitäjät ois veeälliä. Sieltä voi rohkialla mielellä kysyä vinkkejä pettiin.
      Kaikki ovi-, ikkuna-, katto-, keittiömyyjät ois veeälliä. Ain niin, nehän on jo.
      Sit kaikki muutkin ois veeälliä.
      Vähänkö ois ihanaa.
      Siks kannattaa panostaa ihan kympillä siihen lisääntymiseen. Meillä on unelma!

    • Anonyymi

      Mua tämä korona ei ole ainakaan toistaiseksi pelottanu eikä sitten ahistanut ollenkaan.
      Ehkä sitten jos lähipiiriä rupee lakoaan tän koronan takia.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      171
      4867
    2. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      169
      1641
    3. Vihjeitä kaivatusta

      Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)
      Ikävä
      66
      1457
    4. Rakas mussukka

      anna joku merkki itsestäsi. Pyydän.
      Ikävä
      65
      970
    5. Lieksa missä syy?

      Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte
      Lieksa
      124
      797
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      787
    7. Niin pettynyt

      Olen suhun ja siihen ettet koskaan kohdannut reilusti
      Ikävä
      56
      776
    8. Martina Jeopardyssa

      Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy
      Kotimaiset julkkisjuorut
      191
      751
    9. En olisi uskonut et

      Suhun tutustuminen toisi elämään näin synkän varjon. Surullista kun luulee löytävänsä rakkautta ja saa vain pahaa.
      Ikävä
      66
      739
    10. miehelle naiselta

      Monen naisen kanssa olet lempinyt, mutta mua et saanutkaan 😉
      Ikävä
      76
      731
    Aihe