Valintakokeet peruttu

5979
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat
  • Hmm mistä tiedät että pelkkä monivalinta on sähköisenä? Lukee vaan että ensimmäinen vaihe.
    Mutta tarkoittaako ensimmäinen vaihe tässä poikkeustilanteessa pelkkiä monivalintoja, niin sitähän me emme tiedä.

    Tuossa vielä sanotaan että valintakokeen toinen vaihe ei ole edes varmaa. Ei kai oikikseen voi pelkillä monivalinnoilla päästä sisään.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Hmm mistä tiedät että pelkkä monivalinta on sähköisenä? Lukee vaan että ensimmäinen vaihe.
    Mutta tarkoittaako ensimmäinen vaihe tässä poikkeustilanteessa pelkkiä monivalintoja, niin sitähän me emme tiedä.

    Tuossa vielä sanotaan että valintakokeen toinen vaihe ei ole edes varmaa. Ei kai oikikseen voi pelkillä monivalinnoilla päästä sisään.

    Ensimmäisessä vaiheessa on valmennus-tutor proffan mukaan monivalintojen lisäksi aineistotehtäviä ja oikeustapaus. Ei esseitä.

    Ei kukaan tiedä varmaksi vielä sisältöä (pl. laatijat) , mutta siinä kuitenkin karsitaan 6000 hakijasta 5400 pois on pelkkä monivalinta yksinään perusteettomasti osaa suosiva.

    Äänestä

  • Opiskelu kannattaa aina, esim. yksityisopiskeluna.

    Kiitos.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Valintakokeet peruttu. https://www.unifi.fi/uutiset/yliopistojen-kevaan-valintakokeet-muuttuvat-perinteiset-kokeet-korvataan-vaihtoehtoisilla-valintatavoilla/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu