Jussi liikuttui kyyneliin

Halla-Aho liikuttui kyyneliin kun vanhusten kuolemat hoitokodeissa tuli julki. De Welt- lehden haastattelussa oli vuolaasti itkevä oppositiojohtaja sydätäsärkevine kommentteineen.
2668
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Matti ja Teppo osallistuvat.

Äänestä
  • Eeero ja Jussi myös.

    Äänestä

Angela ja Vladimir ilman muuta.

Äänestä

Niin. Eikä hyvä sekään , koska Perussuomalainen.

Äänestä
  • Marin itki vain 30 poliittista irtopistettä, HallaJussi sentään 133!

    Äänestä

Jussi siis itki ilosta!

Äänestä

Väijjyykö täällä Stalinin haamu ?

Äänestä
  • Ei, Jeesus vain on palannut maan päälle.

    Äänestä

Jussin mopo ei käynnisty , onhan se tulpaton. Jussi on myös monkey-boy.

Äänestä
  • Epiltä ostettu ?

    Äänestä

Tuollaiset hintahtavat, ex-tarjoilijat ovat herkkiä vollottamaan.

Äänestä

Onko Samarin ollut tarjoilijana?

Äänestä

Myös+moni+muu+,+mm+Lelu-Rami+on+tehnyt+samoin+,+vaikka+kunnon+1%+kovis+muuten.Sukevalais+Rami.

Äänestä
  • Ja minä liikutun järkytyksestä kyyneliin kun näen Jussi boylla kärpäsen kiitoradan

    Äänestä

  • Luuletko olevas kovinkin hauska ei jaksa naurattaa edes väkisin

    Äänestä

Jyväskylä aikoo rakentaa maan suurimman kaupungin kiertävän maastopyöräilyreitin – 58 kilometrin kierrosta aletaan rakentaa kesällä.

Loistavaa!

Äänestä
  • Nimenomaan Perussuomalaisten aloitteesta. Lisäksi perussuomalaiset tulevat vaatimaan maastosähköpyörien veron poistamista jotta demareillakin olisi mahdollisuus hankkia laite ilman pankkilainaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Nimenomaan Perussuomalaisten aloitteesta. Lisäksi perussuomalaiset tulevat vaatimaan maastosähköpyörien veron poistamista jotta demareillakin olisi mahdollisuus hankkia laite ilman pankkilainaa.

    Persu varastaa pyörän.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Persu varastaa pyörän.

    Pyörän keksijäkin oli Perussuomalainenaikoinaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Pyörän keksijäkin oli Perussuomalainenaikoinaan.

    Persu varasti idean joltain viisaammalta....

    Äänestä

Halla-Ahon hiusvirheetä saa ivata , kute näemme , mutta Toivolan hiusvirheestä ei , kuten emme näe.
Poistetaan siis koska ?

Äänestä
  • Entäs taksisuharin suojaväri...

    Äänestä

Kauniit olkapäät tuolla kuusikymppisen Teuvo Hakkaraisen morsiamella. Niihin on aikamiehen mukava hellästi tarttua ja suukotella. Onnea vaan Teuvolle kaikin puolin.
Toivottavasti rajat pian aukeavat laillisille kulkijoille ja saamme ryhtyä odottelemaan perheenlisäystä Viitasaarelle.

Äänestä

Maastopyöriä ei saa ladata tuulivoimalla ja 5G-puhelimien käyttö on ajonaikana kieletty.

Äänestä
  • Matti ja Teppo lataavat.

    Äänestä

Krokkotiililla voi tulla joskus touhutippa jopa silmäkulmaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Halla-Aho liikuttui kyyneliin kun vanhusten kuolemat hoitokodeissa tuli julki. De Welt- lehden haastattelussa oli vuolaasti itkevä oppositiojohtaja sydätäsärkevine kommentteineen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu