veri koiran suusta

Anonyymi

meidän rakas koira kuoli n. vuosi sitten. 12vuotias perusterve koira, mutta sillä alkoi tulla suusta verta.vietiin eläinlääkärille, sai antibioottikuurin ientulehdukseen. mutta sitten meni muutamaan päivään tosi huonoon kuntoon, ei päässyt enää jaloilleen ja pupillit oli isot. eikä enää syönyt mitään, eikä ottanut lääkettä. voiko tämä verenvuoto johtua muusta kuin ikenestä, koska verta tuli paljon. koira piti lopettaa. minua jäi vaivaamaan, että olisiko koira vielä toennut, vaikka ei pysynyt enää tolpillaan. voiko verenvuoto johtua, että se olisi syönyt jotain sopimatonta. verenvuoto alkoi kun koira oli ulkoaitauksessa. olisiko joku voinut syöttää koiralle jotain sopimatonta siellä ulkona, yksi ihminen vihasi sitä koiraa. minkälaisia oireita tulee jos koira syö sopimatonta. voiko koiran kunto romahtaa noin yhtäkkiä ientulehduksesta. onko kellään samanlaista tapausta, kun ei oikein kukaan tuttu osaa sanoa mitään.

1

1067

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ehkä se lääkäri joka koiraa hoisi tietäisi parhaiten, muiden on asiaa turha arpoa.Siitäkin niin kauan, olisi heti pitänyt lääkäriltä kysyä.

      Eikä sinun kannata itseäsi asialla kiusata.
      Mennyt on mennyttä, eikä mikään arvailu tai muu muuta sitä että koiraa ei ole.

      Kannattaa siis siirtyä elämässä eteenpäin, ja keksiä itselleen muuta ajateltavaa.Ei pidä takertua menneeseen, johon et voi vaikuttaa.

      Itse otan uuden koiran, kun vanhasta on joutunut luopumaan.Ei, sen ei ole tarkoitus korvata entistä.Vaan olla seurana ,harrastus ja lenkkikaverina.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

      Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
      Maailman menoa
      128
      3583
    2. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      225
      2568
    3. Kesäaika on normaaliaika...

      ...siten illalla on valoisaa tunnin pitempään, on sitten kesä tai talvi. Voi nauttia päivän jatkumisesta. Kuka nyt aamul
      Maailman menoa
      214
      2005
    4. Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa

      taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta
      Maailman menoa
      64
      1857
    5. Ähtärin päättäjät

      Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b
      Ähtäri
      53
      1212
    6. Tulen hulluksi hänestä

      Hän on vanha ja varattu. Mutta olen ihan hulluna häneen. Haluan hänet omakseni. Haluan olla hänen kanssaan ajasta ikuisu
      Ikävä
      67
      1027
    7. Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?

      Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva
      Ähtäri
      21
      1003
    8. Miltä tuntuu kun

      On asioita joita ei rahalla voi ostaa?
      Ikävä
      109
      899
    9. Koulussa puukotus

      Tapuli kaupungissa, ollaanhan me maailman onnellisin kansa. Voi puhäjysäys.. millä mittarilla onnellisuus on mitattu,, p
      Helsinki
      28
      835
    10. Ensimmäinen kuukausi palkatatta

      Siis ei jumankauta näitä kokoomuksen ehdoituksia. Nytkin joku Otto Meri ehdoittaa, että ensimmäinen kuukausi pitäisi ty
      Kansallinen Kokoomus
      73
      798
    Aihe