veri koiran suusta

Anonyymi

meidän rakas koira kuoli n. vuosi sitten. 12vuotias perusterve koira, mutta sillä alkoi tulla suusta verta.vietiin eläinlääkärille, sai antibioottikuurin ientulehdukseen. mutta sitten meni muutamaan päivään tosi huonoon kuntoon, ei päässyt enää jaloilleen ja pupillit oli isot. eikä enää syönyt mitään, eikä ottanut lääkettä. voiko tämä verenvuoto johtua muusta kuin ikenestä, koska verta tuli paljon. koira piti lopettaa. minua jäi vaivaamaan, että olisiko koira vielä toennut, vaikka ei pysynyt enää tolpillaan. voiko verenvuoto johtua, että se olisi syönyt jotain sopimatonta. verenvuoto alkoi kun koira oli ulkoaitauksessa. olisiko joku voinut syöttää koiralle jotain sopimatonta siellä ulkona, yksi ihminen vihasi sitä koiraa. minkälaisia oireita tulee jos koira syö sopimatonta. voiko koiran kunto romahtaa noin yhtäkkiä ientulehduksesta. onko kellään samanlaista tapausta, kun ei oikein kukaan tuttu osaa sanoa mitään.

1

963

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ehkä se lääkäri joka koiraa hoisi tietäisi parhaiten, muiden on asiaa turha arpoa.Siitäkin niin kauan, olisi heti pitänyt lääkäriltä kysyä.

      Eikä sinun kannata itseäsi asialla kiusata.
      Mennyt on mennyttä, eikä mikään arvailu tai muu muuta sitä että koiraa ei ole.

      Kannattaa siis siirtyä elämässä eteenpäin, ja keksiä itselleen muuta ajateltavaa.Ei pidä takertua menneeseen, johon et voi vaikuttaa.

      Itse otan uuden koiran, kun vanhasta on joutunut luopumaan.Ei, sen ei ole tarkoitus korvata entistä.Vaan olla seurana ,harrastus ja lenkkikaverina.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      121
      4550
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      69
      2632
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      80
      1665
    4. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      9
      1146
    5. Jos vielä joku päivä nähtäis...

      Miten suhtautuisit minuun, mies?
      Ikävä
      66
      872
    6. Nyt se on varmaa kuntajakoselvitys

      Ensi viikolla tuöee kuntaministeri ulos ja kertoo asiasta.
      Ähtäri
      21
      853
    7. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      41
      845
    8. Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi

      Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu
      Ikävä
      120
      833
    9. Yhteen hiileen velanottoveljet V P K

      Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N
      Pyhäjärvi
      67
      807
    10. Olisin valmis tutustumaan uudelleen

      En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.
      Ikävä
      50
      789
    Aihe