Joko on mämmit syöty

ja suklaamunat ? Mikä oli pääsiäisen paras anti ? TV-pääsiäissaarna
vai kalsarikännit ?
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Tänään on suklaasunnuntai ja suklaat on syöty.

Äänestä

Join vähän kaljaa ja akka saarnasi mämmi poskessa.

Äänestä

Eilen hain kahden desin pullon brändiä kahvin kanssa. Aamulla huomasin että join sen brändyn mutten kahvia keittänytkään. Sitä paremmalta maistui aamukahvi. Mämmit on syöty, suklaamunia vielä on kun ostaa riittävän ison pussin. Taivaallisen hyvää kana-riisipaistosta uunissa.

Äänestä

Ei oo Taivaallisen Hyvistä Ruuista tietoakaan, ihan tavallisen tasoista vaan ollaan syöty.
Meidän keittiö ei saa Michelin-tähtiä, mutta aina on maistunut eikä oo kesken loppunu.

Äänestä

Ehdottomasti parasta pääsiäisessä oli kun sain nähdä nuorimman lapseni videopuhelun kautta.
Huomata että hän voi hyvin.
Lapsenlapsen kanssa soitellaan lähes joka päivä, hän joutuu joskus olemaan muutaman tunnin yksin kotona, kun vanhemmat ovat samaan aikaan töissä.
Viime viikolla soitteli videopuheluita jopa kuusi kertaa päivässä, onhan minulla aikaa vastata ja kanssaan jutella. Varmaan tuo hänelle turvallisuuden tunnetta, kun on yhteydessä toiseen ihmiseen.

Äänestä
  • Mieskaverini pyytää käymään, hän yli 70v ja minä alle 70v. Koska hänen pitää välttää lähikontakteja, en mene tietenkään. Ei meinaa ymmärtää, mutta laki kaikille sama.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mieskaverini pyytää käymään, hän yli 70v ja minä alle 70v. Koska hänen pitää välttää lähikontakteja, en mene tietenkään. Ei meinaa ymmärtää, mutta laki kaikille sama.

    Onhan tuo melkoisen rajoittavaa, jos kumpikin olette terveitä ja olette varoneet muita ihmiskontakteja. Samassa taloudessa on ja saakin olla yli ja alle 70-vuotiaita, ystäväperheessä on juuri näin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mieskaverini pyytää käymään, hän yli 70v ja minä alle 70v. Koska hänen pitää välttää lähikontakteja, en mene tietenkään. Ei meinaa ymmärtää, mutta laki kaikille sama.

    Miten käy namuttelun kanssa, jos et mene tapaa?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Miten käy namuttelun kanssa, jos et mene tapaa?

    korona erotti, pitää sopeutua ja jos vaikka vuoden päästä, saa nähdä

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    korona erotti, pitää sopeutua ja jos vaikka vuoden päästä, saa nähdä

    Tässä onkin se, kun mieskaverini käy kaupassa, vaikka on muutakin riskiä kuin ikä. Itse en käy kaupassa, vaan tilaan ruokaa verkon kautta. Hän ihmettelee käytöstäni et panikoin muka, mutta otan vakavasti rajoitukset, en halua koronaa. Parempi olla nyt yksin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

ja suklaamunat ? Mikä oli pääsiäisen paras anti ? TV-pääsiäissaarna
vai kalsarikännit ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu