Koronaa työttömissä

Onko tietoa onko koronatartuntoja työttömillä ja erityisesti pitkäaikaistyöttömillä. Mediassa on esitelty koronassa olevia lääkäreitä, opettajia, hyvätuloisia eläkeläisiä, toimitusjohtajia, toimittajia, urheiluyrittäjiä, projektinjohtajia, valmentajia.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tuollaiselle natsille sen soisi.

Äänestä

Ei työttömillä juurikaan ole koronoita eikä juuri mitään muutakaan. Sohvakin haisee niin pahalle että korona lähtee karkuun sitä hajua, se sohva onkin paras koronantorjuntavehje. Mistä ihmeestä muutenkaan se korona osaisi työttömälle tulla kun eivät käy muuta kun jääkaapilla ja paskalla. Joskus tosin ovella hakemassa kaupan ruokalähetyksen mutta sen jälkeen eli noin joka toinen viikko työtön käy suihkussa ja heittää ne koronat viemäriin pesuveden mukana.

Äänestä

Niin siinä vain kävi, että suomalaiset hyväosaiset aiheuttivat Itävaltaan ja Italiaan suuntautuneilla luksuslomillaan Suomen talouteen 20 mrd. euron kuprun. Maksakoot myös.
Työttömät ja köyhät eivät ole nyt syypäitä tämän taantuman aiheuttamiseen.
Kauan se kestikin noiden hyväosaisten räksytys laiskoista työttömistä.
Heidän on nyt oltava kaksi kolme kertaa ahkerampia, jotta saadaa tapus taas valtiossamme tasopainoon. Me työttömät emme näihin talkoisiin osallistu. Me ollaan vielä kaiken lisäksi koronottomia ja niin köyhiä, että meiltä ei heru lantin lanttia teidän hyväosaisten aiheuttaman kaaoksen korjaamiseen.

Äänestä

Lopu aikoina pahantekijät piiloutuu vuorille piiloon tai salaisiin bunkkereihin Taivaan Isää pakoon. Voi voi, turmio odottaa ellei tee parannusta ja ota Jeesusta elämän Herraksi.

Äänestä

Saulikin huollissaan leimaantumisesta heti, kun itsekin on riksissä leimaantua. Onhan hän 70 ja Uudeltamaalta.
Eipä vaan ole ollut huolestunut ennen leimaantumisesta. Päinvastoin kurittanut työttömiäkin oikein kunnolla. Ja pääomapiirejä suosinut.

Äänestä
  • Niin .Saa nähdä kuinka mökkeilijöihin suhtaudutaan nyt kun kevät on aluillaan ja rajat auenneet?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onko tietoa onko koronatartuntoja työttömillä ja erityisesti pitkäaikaistyöttömillä. Mediassa on esitelty koronassa olevia lääkäreitä, opettajia, hyvätuloisia eläkeläisiä, toimitusjohtajia, toimittajia, urheiluyrittäjiä, projektinjohtajia, valmentajia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu