Tuki rahalla saa levätä vaikka tappiin asti

ei niillä minnekää lähe erkkikään
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei .Halvaks tuli työnantajalle tuotannollistaloudelliset irtisanomiset ja kilpailukyvyn parantaminen ,mutta valtiolle kalliiiksi. Siinähän sitten elättelee eläkeikään asti ,ei tullu ku parinkymmne vuoden lasku. Olkaa hyvä ja kiittäkää näitä työvoiman kustanuksella kilpailukyvyn parantajia.

Äänestä

Kiitos sille yrittäjälle ta yritykselle joka palkkas sutkin..... jos et oo päässy valtion leipiin
jolloin sun palkan maksaa veronmaksaja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

ei niillä minnekää lähe erkkikään

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu